naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

buty
Porady

Jak wybrać odpowiednie buty na siłownię?

Urazy stóp, kolan, czy bioder to często efekt nieodpowiednio dobranego obuwia. I nikt nie ma tutaj na myśli takich sytuacji jak bieganie w trampkach czy w balerinach po górskim szlaku, znacznie więcej kontuzji stawów zdarza się na siłowniach właśnie z powodu niewłaściwie dobranego obuwia do formy treningu. Jak w takim razie wybrać odpowiednie buty na siłownię?

Buty sportowe adekwatne do rodzaju treningu 

Obecnie kluby fitness to coraz częściej odwiedzane miejsca, które przyciągają bardzo różnorodną ofertą skierowaną zarówno dla początkujących, jak i osób zaawansowanych. Można więc nie tylko skupić się na rzeźbieniu sylwetki i ćwiczeniach siłowych, ale również poprawie ogólnej kondycji fizycznej, a nawet samopoczucia. Dlatego właściwy strój, w tym przede wszystkim buty, zapewnią nie tylko wygodę i komfort wykonywania ćwiczeń, ale także ochronią nasze stawy przed możliwymi kontuzjami. 

Na siłownię często wybiera się obuwie do biegania, ale trzeba podkreślić, że sprawdzi się ono głównie w takich sytuacjach jak łagodny trening cardio. Jeśli natomiast chcemy skupić się przede wszystkim na ćwiczeniach siłowych, to lepiej wybrać nieco inny rodzaj butów, które zapewnią lepszą stabilizację stopom i pozwolą uniknąć ewentualnych kontuzji. Sportowe buty męskie New Balance czy innych producentów posiadają cechy, które czynią z nich obuwie idealne na siłownię. O jakie cechy chodzi?

Podeszwa odpowiednia do treningu

Jednym z najważniejszych elementów tego rodzaju obuwia jest podeszwa. To ona w bardzo dużej mierze odpowiada za prawidłową postawę całego ciała, stabilizuje stopę i pomaga utrzymać równowagę. Należy więc zastosować w niej dobry system amortyzacji oraz właściwą przyczepność. Miękka i elastyczna podeszwa z właściwą amortyzacją, jaką posiadają, m.in. buty męskie New Balance idealnie sprawdzi się w przypadku ćwiczeń cardio czy biegania. Stopa nie będzie obciążona, a dość miękka podeszwa pozwoli wykonywać różnorodne ćwiczenia. 

Jednak zupełnie inaczej przedstawia się sprawa z obuwiem przeznaczonym do ćwiczeń siłowych. W tym wypadku miękka i elastyczna podeszwa może zdecydowanie zaszkodzić, należy więc wybrać takie buty męskie New Balance, które odznaczają się nieco twardszą podeszwą, która zapewni lepszą stabilizację i przyczepność do podłoża. 

Cholewka i zapiętki – stabilizacja i wygoda 

Za właściwą stabilizację odpowiadają również takie aspekty jak cholewka i zapiętki, które wzmacniają odpowiednie ułożenie stopy podczas wykonywania ćwiczeń. One również powinny więc być odpowiednio usztywnione. Nie mniej istotne jest także solidne zapinanie buta, które ma znaczący wpływ na właściwe utrzymanie stopy w bucie.  

W przypadku odpowiednich butów na siłownię nie można również zapomnieć o tym, że stopa musi mieć zapewnioną dobrą wentylację. To w bardzo dużym stopniu wpływa na poczucie komfortu, nawet podczas bardzo długich treningów. Buty męskie New Balance  posiadają specjalną i przede wszystkim przewiewną cholewkę. Wykonane są z materiałów, które pozwolą uniknąć otarć, pęcherzy i innych dolegliwości pojawiających się w trakcie użytkowania obuwia.