naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

jak przyciemnić włosy kawą
Uroda

Jak przyciemnić włosy? Kawą, ale nie tylko

Typowy naturalny kolor włosów w szerokości geograficznej Polski nie jest zbyt atrakcyjny, nic więc dziwnego, że wiele kobiet chce go zmienić. Zwykle oczywiście wybiera się koloryzację chemiczną, ale znacznie lepiej będzie najpierw spróbować domowych, naturalnych metod przyciemniania czy rozjaśniania włosów. Dlaczego? Ponieważ są one całkowicie bezpieczne dla pasm, czego zupełnie nie można powiedzieć o koloryzacji chemicznej, szczególnie farbą. Poza tym często może okazać się, że takie naturalne metody dadzą w pełni satysfakcjonujący efekt, pogłębiając naturalny odcień włosów, a odrosty nie będą problemem.

Przyciemnianie włosów – różne sposoby

Sposobów na naturalne przyciemnienie włosów jest wiele. Niektóre osoby zastanawiają się, jak przyciemnić włosy kawą – nie trzeba przeprowadzać żadnych specjalnych zabiegów, wystarczy po prostu wykonywać płukanki z kawy, tj. polewać nią włosy po myciu. Im częściej będzie się taki zabiegi robić, tym szybciej zobaczy się ich efekt i tym wyraźniejszy on będzie. Jednak kawa to nie jedyne wyjście. Pomóc może też bardzo mocna herbata. Jeszcze lepsze efekty zaś można uzyskać, gdy zastosuje się indyjskie maseczki w pudrze, jak kapoor kachli czy amla i wymiesza je z herbatą albo, jeszcze lepiej, z kawą. Pozwoli to uzyskać efekt znacznego przyciemnienia.
Przyciemniająco na włosy działają też olejki, na przykład z amli czy rycynowy. Nie tylko barwią one pasma, ale też, wygładzając je, domykają ich łuski – już samo to powoduje, że włosy wydają się ciemniejsze.
Świetnym sposobem na nadanie włosom naprawdę ciemnego odcienia jest też zastosowanie wywarów z zielonych łupin niedojrzałych orzechów włoskich. Z tego silnie barwiącego, naturalnego produktu można nawet zrobić naturalną farbę do włosów – przepis na nią znaleźć można w internecie.

Znakomity efekt

Oczywiście takie naturalne metody bardziej pogłębią naturalny odcień włosów niż zmienią kolor pasm o wiele odcieni, nadając im kruczą czerń, ale to też jest zaleta. Pozwala to bowiem cieszyć się niezwykle naturalnym efektem, podczas gdy farbowane włosy często wyglądają sztucznie. Poza tym odpada problem z odrostami, które nikomu nie dodają uroku, wymagają częstego farbowania, a to z kolei przyczynia się do niszczenia włosów. Same naturalne preparaty przyciemniające wymienione wyżej nie tylko nie niszczą włosów, ale też wręcz je odżywiają. Już sama kawa jest w stanie je zmiękczać i nadawać im piękny połysk, zaś o mocy odżywczej amli czy kapoor kachli z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać.