naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

witaminy do włosów
Uroda

Najlepsze witaminy do włosów

Na rynku odżywek do włosów znaleźć można tysiące różnego rodzaju produktów, środków pielęgnujących oraz ogólnie rzecz biorąc kosmetyków pozwalających zadbać o stan i kondycję posiadanych włosów. Zanim jednak wyda się ostatnie pieniądze na takie środki, warto się zastanowić nad tym, jakie są konkretnie witaminy do włosów, które pozytywnie na nie wpływają. Dopiero po poznaniu tych najważniejszych i najskuteczniejszych można będzie przejść do wybrania kosmetyków, w których się one zawierają.

Witamina D3

Podstawową witaminą, o której trzeba pamiętać gdy myśli się o zapewnieniu dobrego odżywiania posiadanym włosom, jest witamina D3. Często nazywana jest witaminą słońca, ponieważ wytwarzają ją w naszym organizmie promienie słoneczne. Bardzo pozytywnie działa na układ kostny, na zęby, skórę, lecz przede wszystkim poprawia stan włosów. Dzięki niej są one mocniejsze, bardziej błyszczące oraz elastyczne.
Witamina D3 może być suplementowa osobnymi środkami, lub też wytwarzana samodzielnie przez organizm, lecz jedynie w czasie lata, gdy obecne jest silne nasłonecznienie.

Witamina B7

Kolejną niezwykle ważną dla naszych włosów witaminą, jest Biotyna, czyli witamina B7. Jest to koenzym potrzebny do tego, aby pozostałe enzymy mogły ze sobą współpracować. Odpowiada za przemianę białek, węglowodanów i tłuszczów. Co więcej, biotyna to również siarka, która jak wiadomo, jest główny składnikiem budulcowym keratyny, która z kolei jest najważniejszym składnikiem przyczyniającym się do budowy włosów. Jak sądzą naukowcy, to właśnie niedobory tej witaminy w głównej mierze przyczyniają się do wypadania włosów, dlatego też warto stale monitorować jej poziom, a w razie czego uzupełniać go jedząc wątróbkę, jajka, marchew czy też pomidory.

Witamina A

Jeśli chce się zadbać o stan włosów, nie można zignorować witaminy A, czy też inaczej mówiąc, retinolu. Jest to witamina, która odpowiada m.in. za tworzenie nowych komórek skóry, ale również i włosów. Jeśli jej poziom w ciele jest zbyt niski, bardzo szybko następuje proces rozpadania się włosów i ich wypadania. Co jednak bardzo ważne, nadmiar tej witaminy również może być szkodliwy, ponieważ może być nawet toksyczny dla organizmu.

Witamina C

Na koniec pozostaje witamina, którą wielu wiąże jedynie z zapewnieniem nam odpowiedniej odporności, wpływającej na skuteczność działania układu immunologicznego. Inną jednak funkcją witaminy C jest znaczne poprawienie przyswajania się w organizmie żelaza. A ten związek z kolei jest kluczowy, jeśli chodzi o stan i kondycje włosów. Dlatego też, jeśli chcemy zadbać o nasze włosy, koniecznie trzeba dostarczać do organizmu odpowiednią ilość witaminy C.