naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

tanie trwałe perfumy
Uroda

Tanie trwałe perfumy – czy to możliwe?

Markowe perfumy są przedmiotem pożądania nie tylko ze względu na ich prestiżowy charakter. Wiadomo też, że mogą utrzymywać się na skórze i tkaninach przez bardzo długi czas, więc uważa się, że opłaca się w nie inwestować. Co jednak, gdy nie można sobie na to pozwolić? Czy w takim przypadku jest się skazanym na produkty nietrwałe, które szybko znikają lub wręcz zaczynają pachnieć mało przyjemnie po jakimś czasie? Bynajmniej!

Jak wybrać tanie trwałe perfumy?

Sposobów na to jest wiele. Na pewno warto inwestować w produkty do prawda niedrogie, zwłaszcza w porównaniu do tych z najwyższej półki, ale jednocześnie dobre. Co to oznacza? Należy kupować zapachy w drogeriach, a nie na przykład na bazarach. Te ostatnie nie są warte swej ceny nawet jeśli kosztują śmiesznie mało, gdyż nie tylko są nietrwałe, ale też często praktycznie po chwili zaczynają pachnieć nieprzyjemnie, wobec czego nie da się ich używać. Poza tym zawsze można polować na różnego rodzaju promocje, w ramach których uda się kupić dobre, a niedrogie perfumy. Poza tym istotne znaczenie ma rodzaj wybieranego produktu. Woda toaletowa zawsze będzie mniej trwała niż perfumowana, nawet gdy chodzi o produkt z najwyższej półki. Dlatego, jeśli trwałość jest kluczowa (dzięki czemu też można dozować mniej perfum i sięgać po nie rzadziej), na pewno trzeba stawiać na edp, a nie edt.

Cechy trwałych perfum

Trwałość perfum zależy nie tylko od ich jakości, ale też zastosowanych nut – jasne jest, że niektóre wonie są słabsze i bardziej ulotne niż inne, które pozostają na długi czas. Na lepszą trwałość na pewno mogą liczyć wielbiciele mocnych i ciężkich zapachów, które są tak intensywne, że unoszą się za użytkowniczką czy użytkownikiem, podczas gdy lekkie, a więc i mało trwałe, są wyczuwalne tylko gdy znajduje się bardzo blisko danej osoby. Zapachy trwałe to między innymi szyprowe i leśne, a ulotne – morskie, ozonowe, wodne, niektóre kwiatowe.

Kwestia używania

Osoby chcące, by zapach używanych perfum pozostał z nimi na długi czas, muszą też dowiedzieć się, w jaki sposób je stosować, gdyż ma to niebagatelny wpływ na tę kwestię. Na pewno trzeba użyć zapachu nieco więcej niż mniej – dwa psiki to stanowczo za mało, choć oczywiście nie trzeba też zlewać się perfumami. By zapach utrzymał się długi czas i był wyczuwalny, należy aplikować go na miejsca, w których pulsuje krew. Warto też wiedzieć, że perfumy są trwalsze na skórze tłustej niż suche, dlatego warto posmarować kremem czy innym preparatem miejsca, które następnie skropi się wodą perfumowaną.