naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Ekologiczne pakowanie
Porady

Ekologiczne pakowanie – jak pomysłowo zapakować prezenty?

Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas szukania prezentów dla najbliższych, lecz również specjalnego papieru, w który zostaną prezenty zapakowane. Jak się okazuje, często papier do pakowania prezentów potrafi sprawić tyle samo, a nawet więcej problemów, co kupowanie samego prezentu. Jak więc wybrać taki papier i pomysłowo zapakować prezent?

Folia zamiast papieru

Pomysłowe sposoby na to, jak zapakować świąteczny prezent warto zacząć od rozwiązania uważanego przez wiele osób za dość kontrowersyjny. Zamiast bowiem zwykłego papieru, można do tego celu użyć specjalną folię, która wykorzystywana jest np. do pakowania kwiatów.
Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim jest ono bardzo efektowne, ponieważ tego typu folie niezwykle atrakcyjnie się prezentują. Rzecz jasna sporym problemem może być samo zapakowanie prezentu w taką folię, ponieważ zwykle jest ona zbyt mała, aby pokryć nią cały kartonik. Niezbędne więc będzie tu użycie kilku sztuk folii i ładne sklejenie ich taśmą.

Szary papier

Najczęściej wybieranym papierem, w który pakuje się prezenty gwiazdkowe, jest kolorowy papier do pakowania ozdobiony typowo świątecznymi wzorami. Jest to rozwiązanie dość ładne, lecz niestety przewidywalne, ponieważ takiego prezentu każdy się spodziewa. Co więcej, jest to papier mało ekologiczny, ponieważ nie pochodzi on z recyklingu.
Jeśli ktoś przede wszystkim chce zastosować ekologiczne pakowanie, powinien zdecydować się na szary papier. Tego typu wersja wykorzystywana była dawniej do pokrywania nim szuflad czy też pakowania w niego paczek na poczcie. Obecnie jednak jest on coraz częściej wybierany także jako opakowanie na prezent. Jego olbrzymią zaletą jest oczywiście to, że pochodzi on z recyklingu. Jest to więc wersja przyjazna środowisku, lecz również portfelowi, ponieważ jest naprawdę bardzo tania.
Wiele osób uważa, że nie jest to papier, który może się równać estetyką z typowo świątecznym modelem. Jest to rzecz jasna błąd, ponieważ w zestawieniu ze zwykłym sznurkiem prezentuje się naprawdę rewelacyjnie i zapakowanie w niego prezentu wygląda po prostu pięknie.

Kolorowe gazety

Jeśli ktoś chce uzyskać ekologiczne opakowanie, lecz jednocześnie nie chce korzystać z szarego papieru, lecz mieć coś znacznie bardziej kolorowego, poleca się użycie do tego celu kolorowych czasopism i gazet.
Z całą pewnością u każdego w domu da się znaleźć niepotrzebne już czasopisma, które rewelacyjnie nadają się do zapakowania w nie prezentu. Z pewnością jest to pomysłowe i bardzo ciekawe wykorzystanie takiego surowca.