naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jak sadzić czosnek
Porady

Jak sadzić czosnek?

Czosnek to jedno z najzdrowszych i najbardziej aromatycznych warzyw. Czosnek stanowi główny składnik wielu potraw na całym świecie, dodając im niepowtarzalnego aromatu, a także wzbogacając je o właściwości prozdrowotne. Zdecydowana większość z nas zaopatruje się w czosnek w sklepach spożywczych i straganach, będąc zdanym tylko na to, co ma do zaoferowania sprzedawca. Tymczasem nie ma nic trudnego w tym, aby samodzielnie wyhodować smaczny i zdrowy czosnek, ciesząc się jego sprawdzonym pochodzeniem. Jak to zrobić?

Co jest potrzebne by posadzić czosnek

Niewiele rzeczy będzie nam potrzebne, aby posadzić w swoim ogródku czosnek. Oczywiście nieodzowna będzie ziemia, a także świeży czosnek. Należy go obrać i pojedyncze ząbki sadzić w ziemi w odległościach co ok. 15 cm. Jak głęboko należy umieszczać ząbki czosnku pod ziemią? Zaleca się by było to do 3 do 5 cm w głąb, a następnie ziemię należy ugnieść starannie wokół zasadzonego ząbka. Istotne jest by piętka ząbka była skierowana w dół. Jak widać sposób sadzenia czosnku jest bardzo prosty i łatwy, nie wymaga również żadnej specjalistycznej wiedzy. Istotnej w tym wszystkim jest to, aby czosnek nie był sadzony na ziemi, na której rok wcześniej rosła np. cebula, ziemniak lub inne warzywa korzeniowe. Dlaczego? Ponieważ do naturalnego i prawidłowego wzrostu, czosnek potrzebuje naturalnie występujących w ziemi składników mineralnych. Wcześniej rosnące w tym miejscu warzywa cebulowe mogły go jej pozbawić. Nie ma natomiast przeciwwskazań do tego, aby czosnek sadzić w miejscu rośnięcia kwiatów czy owoców – malin, truskawek lub innych krzewów owocodajnych.

Gdzie sadzić czosnek, kiedy nie mamy ogródka

Wiele osób chciałoby mieć swoje własne warzywa, niestety nie ma ku temu możliwości, bo np. mieszka w bloku. Co mogą wówczas zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ogródka działkowego. W całej Polsce są setki rodzinnych ogródków działkowych. Występujące na nich działki mają średnio po 3 ary, co w zupełności wystarcza na postawienie tam altany wypoczynkowej, wykonanie ogródka warzywnego i zagospodarowanie przestrzeni do rekreacji. Koszt odkupu takiego ogródka rozpoczyna się od ok. 5000 złotych. Nie masz takich pieniędzy na koncie? Nic nie szkodzi. Pożyczka bez BIK pozwoli ci nawet jutro kupić taki ogródek dla siebie i swojej rodziny. Szybka i łatwo dostępna pożyczka bez BIK pozwoliła już setkom rodzin w całym kraju zrealizować marzenia o własnej działce, własnym ogródku i własnych owocach i warzywach – nie tylko czosnku.