naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

serum do twarzy
Porady

Dlaczego warto stosować serum do twarzy?

Serum do twarzy to kosmetyk do zadań specjalnych, który wyróżnia się skoncentrowaną formułą, dzięki czemu dostarcza skórze składniki aktywne o odpowiednim stężeniu. Na rynku znajdziesz produkty z dodatkiem takich substancji jak witamina C, kwas hialuronowy, retinol i niacynamid. Dlaczego warto stosować serum do twarzy podczas codziennej pielęgnacji? Podpowiadamy!

Serum do twarzy — czym jest i co je odróżnia od kremu?

Serum do twarzy ma działanie zbliżone do kremu, jednak znacząco różni się od niego formułą. Ten kosmetyk jest silnie skoncentrowaną emulsją wyprodukowaną na bazie wody lub oleju. Poszczególne sera mogą zawierać nawet do dziesięciu razy więcej substancji aktywnych niż tradycyjne kremy. Specjaliści zalecają, aby oba produkty stosować łącznie, ponieważ wówczas będą wzajemnie wzmacniały swoje działanie. W tym celu najpierw nałóż na skórę twarzy serum, które umożliwia lepszą i szybszą absorpcję kremu. Następnie poczekaj, aż serum się wchłonie i rozprowadź na powierzchni skóry krem. Ten kosmetyk tworzy na skórze film, który działa dwutorowo: ogranicza utlenianie się serum i zapewnia skórze wysoką ochronę antysłoneczną. Kolejną różnicą między serum a kremem jest konsystencja obu produktów. Sera do twarzy bardzo często mają lekką i żelową konsystencję, podczas gdy kremy mają gęstszą konsystencję i zwykle nieco wolniej się wchłaniają.

Dlaczego warto stosować serum do twarzy?

Regularne stosowanie serum do twarzy może Ci przynieść wiele korzyści. Prawidłowo dobrany kosmetyk znacząco przyspieszy procesy regeneracyjne i sprawi, że szybko dostrzeżesz pozytywne rezultaty kuracji. Włączenie serum do codziennej rutyny jest bardzo proste, a sama aplikacja produktu nie zajmie Ci dużo czasu. Jednak to ważne, aby sięgając po dany kosmetyk, dokładnie sprawdzić jego skład. Substancje aktywne zawarte w serum do twarzy nie mogą dublować się ze składnikami innych, stosowanych przez Ciebie kremów. Podwojona ilość retinolu, niacynamidu lub różnego rodzaju kwasów może podrażniać wrażliwą skórę, a niekiedy prowadzi również do wystąpienia reakcji alergicznej. Dodatkową zaletą serum jest krótki czas działania i możliwość uzyskania długotrwałych efektów.

Jak wybrać dobre serum do twarzy?

Sera do twarzy mogą różnić się między sobą konsystencją, zawartością składników aktywnych i przeznaczeniem. Jeśli produkt ma spełniać pokładane w nim nadzieje, musi być dobrze dopasowany do Twoich potrzeb. Jak wybrać serum do twarzy, aby uzyskać wymarzone rezultaty? Przede wszystkim zwróć uwagę na konsystencję produktu. Na rynku znajdziesz sera:

  • wodne,
  • żelowe lub wodno-żelowe,
  • olejowe.

Sera wodne i wodno-żelowe świetnie sprawdzą się w lecie, ponieważ są lekkie i zawierają składniki aktywne, które dogłębnie nawilżają naskórek. Natomiast sera żelowe i olejowe to optymalny wybór na mroźne dni, gdy skóra jest narażona na przesuszenie i potrzebuje wzmocnionej ochrony. Dodatkowo to ważne, aby znaleźć produkt przeznaczony do określonego typu cery. Obecnie producenci oferują wysokiej jakości sera do skóry tłustej, mieszanej, suchej i wrażliwej.

Jak widzisz, serum do twarzy to produkt, który zdecydowanie warto umieścić w swojej kosmetyczne. Dzięki niemu codzienna pielęgnacja będzie zdecydowanie prostsza i bardziej efektywna. Jest to skuteczny sposób na dostarczenie skórze niezbędnych składników odżywczych.