naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

malowanie ust konturówką
Uroda

Malowanie ust konturówką – warto to robić!

Wiele kobiet nie uzupełnia swojego makijażu ust zastosowaniem konturówki, nie wiedząc nawet o tym, jak wiele na tym tracą. Warto przekonać się do używania konturówki, gdyż jest to łatwiejsze niż się wydaje, a może dać niesamowity efekt.

Obawy przed używaniem konturówki

Tylko niektóre kobiety nie widzą zasadności w stosowaniu konturówki – jeszcze mniejsza ich liczba w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że taki produkt istnieje i jakie ma znaczenie. Panie zwykle nie sięgają po tego rodzaju produkty, gdyż obawiają się, że nie obrysują dobrze konturu swoich ust. Może to być trudne w przypadku kobiet niepotrafiących rysować precyzyjnych linii, a nie jest ich mało, o czym świadczą powszechne trudności z malowaniem równych kresek na powiekach. Takie niedoskonałości są zaś od razu zauważalne, zwłaszcza z bliska. Pomalowanie się pomadką czy błyszczykiem nie stwarza takich problemów. Poza tym konturówka musi być dobrze dobrana do koloru kosmetyku, jaki stosuje się na resztę ust, co oznacza, że nieraz trzeba posiadać kilka kredek, choć oczywiście nie brakuje pań, które preferują jeden kolor swojego makijażu. Moda na malowanie ust konturówką w kolorze kontrastującym z kolorem pomadki przeminęła wraz z latami 90-tymi ubiegłego wieku (choć zawsze może powrócić), więc kolor konturówki faktycznie musi być idealnie dobrany do koloru pomadki. Z tego powodu wygodnie jest inwestować w zestawy, w skład których wchodzą oba te kosmetyki – nie brakuje ich w drogeriach.

Po co używać konturówki?

Za pomocą konturówki można zdziałać prawdziwe cuda na swej twarzy, zwłaszcza gdy dojdzie się już do pewnej wprawy w korzystaniu z niej. Dzięki niej można na przykład optycznie pomniejszyć lub powiększyć usta – wystarczy narysować linie na zewnątrz lub wewnątrz ust. Można tym osiągnąć naprawdę spektakularne efekty, jest to więc sposób na poprawę swojego wyglądu i pozbycie się kompleksów bez zabiegów medycyny estetycznej.
Na tym nie koniec zalet konturówki. Przedłuża ona trwałość makijażu, ponieważ zapobiega rozmazywaniu się szminki czy spływaniu błyszczyka poza kontur ust. Co więcej, usta obrysowane konturówką są bardzo precyzyjnie pomalowane, bez wyjeżdżania poza ich kontur, co wygląda niechlujnie i nie świadczy dobrze o kobiecie. W dodatku makijaż z konturówką wydaje się bardziej dopracowany, pełniejszy i jest dużo bardziej elegancki.

Jest więc wiele powodów, dla których warto podczas najbliższej bytności w drogerii sięgnąć po ten kosmetyk i zacząć go stosować. Szybko okaże się, że nie można się bez niego obyć!