naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

kwasy na twarz w domu
Lifestyle

Kwasy na twarz w domu to nie wszystko! Metody kosmetyczne do użytku domowego

W obecnych czasach wcale nie trzeba udawać się do kosmetyczki na kosztowny zabieg, by móc poprawić swój wygląd. Dostępne są bowiem do użytku domowego preparaty, a nawet sprzęty, które pozwalają osiągnąć praktycznie taki sam efekt, ale za znacznie niższą cenę. Jasne jest, że salony muszą zarobić, dlatego nierzadko zakup danego preparatu do samodzielnego zastosowania (czy też akcesorium) kosztuje tyle samo, co zaledwie jedna wizyta w salonie. W co warto zainwestować?

Mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny

To jedne z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, dające dość podobny efekt. Polega on na silnym złuszczeniu naskórka, znacznie silniejszym niż w przypadku zwykłego peelingu, dzięki czemu można pozbyć się nie tylko martwych komórek skóry, ale też niedoskonałości takich jak pryszcze, zaskórniki, przebarwienia, blizny, a nawet drobne zmarszczki. Co prawda ceny tych zabiegów w gabinetach nie osiągają zawrotnych poziomów, jednak po co za nie płacić skoro w niewysokiej cenie można zakupić urządzenia pozwalające na korzystanie z tych metod we własnej łazience? Popularne są zwłaszcza urządzenia do dermabrazji, które kosztują już kilkadziesiąt złotych, a mają wiele końcówek, dzięki czemu za ich pomocą można nie tylko oczyszczać, ale też na przykład ujędrniać skórę! Wygodne jest też to, że zabieg można przeprowadzać, kiedy się chce i z dowolną częstotliwością, ciesząc się efektem zdrowej i czystej cery.

Kwasy na twarz w domu

Bardzo popularnym zabiegiem jest też peeling medyczny, zwany też chemicznym, polegający na nakładaniu na twarz kwasów, najczęściej owocowych, ale też salicylowego. Taki sam efekt można uzyskać w domu, zaopatrując się w specjalne preparaty. Co ważne, mają one odpowiednio mniejsze stężenie niż te stosowane w warunkach profesjonalnych, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że wyrządzi się sobie krzywdę, podrażniając skórę. Oczywiście jednak kluczowe jest, by preparaty te stosować ściśle według wskazań producenta i nie nadużywać ich. Kwasy warto zastosować zwłaszcza w przypadku skóry trądzikowej i zaskórników. Skutecznie usuwają też przebarwienia.

Body wrapping

Zabiegi wyszczuplające polegające na smarowaniu ciała wyszczuplającym preparatem, a następnie owijaniu ciała folią, osiągają w gabinetach zawrotne ceny. Taki sam zabieg można zaś przeprowadzić w domu, wystarczy zaopatrzyć się w dobry preparat ujędrniający i folię spożywczą (można też kupić specjalną, grubszą folię do body wrappingu, ale nie jest to konieczne). Takie zabiegi można przy tym wykonywać znacznie częściej, a koszt ich będzie znikomy.