naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

mała sypialnia
Dom

Jak zaaranżować małą sypialnię?

Mała sypialnia może być elegancka i funkcjonalna. Trzeba jednak pamiętać, że aranżacja niewielkich pomieszczeń wymaga sprytnych rozwiązań. Jak zaplanować małą sypialnię, by była ciekawym pomieszczeniem?

Delikatne konstrukcje

W małej sypialni nie sprawdzą się meble duże i ciężkie. Warto skoncentrować się na meblach, które są lekkie, mają opływowe kształty i delikatne konstrukcje.

Wybierając łóżko warto zwrócić uwagę na modele wykonane z metalu. Kuty zagłówek będzie wyglądał elegancko. Szafki nocne mogą być na kółkach. Mobilne meble są bardzo praktyczne, a ich wykorzystanie w innych miejscach pozwala na zmniejszenie ilości niezbędnych mebli.

Projektując szafę wnękową koniecznie trzeba skoncentrować się na drzwiach przesuwnych. Drzwi uchylne po otworzeniu będą zakłócały poruszanie się po pokoju. Mała sypialnia nie zawsze jest idealna, by postawić w niej szafę. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zabudową powierzchni, która znajduje się nad łóżkiem.

Szafki wiszące nad łóżkiem są w stanie dużo pomieścić. Na górnych kondygnacjach można ułożyć dodatkowe komplety pościeli, ręczniki oraz koce. Niżej, w miejscach łatwiej dostępnych, odzież.

Biel jest mile widziana

Mała sypialnia nie lubi ciemnych kolorów. Ponure i smutne wnętrze nigdy nie będzie sprzyjało odpoczynkowi.

Białe ściany często uważane są przez projektantów za nudne. Nie znaczy to, że tak musi być naprawdę. Biel na ścianach sprawi, że sypialnia będzie wydawała się jasna i przyjemna. Warto jednak wprowadzić ciekawe elementy dekoracyjne na ściany.

Nad zagłówkiem łóżka można wykorzystać tapetę, która ożywi wnętrze. Tapety 3D optycznie powiększą pomieszczenie. Wzór geometryczny będzie idealny do sypialni nowoczesnej. Liście w delikatnych szarościach będą komponowały się ze stylem skandynawskim, a szara, pikowana tapeta świetnie będzie wyglądała w sypialni glamour.

Gra światła

Sypialnia jest najintymniejszym pokojem w mieszkaniu. Warto zadbać, by oświetlenie było nie tylko praktyczne, ale również przyjemne.

W sypialni niezbędne jest oświetlenie górne. Bardzo często jest to żyrandol, który daje intensywne światło. Kinkiety, lampki stołowe oraz podłogowe mają zapewnić oświetlenie, które wprowadzi przyjemny nastrój do sypialni.

Lampki stołowe warto postawić na stoliku nocnym, komodzie, toaletce czy na parapecie okiennym. Lampę podłogową można wykorzystać w rogu pokoju. Sprawdzi się również ustawiona przy łóżku.

Mała sypialnia nie jest łatwa do aranżacji. Chcąc stworzyć przytulny i jednocześnie funkcjonalny pokój należy dobrze zastanowić się, jakie rozwiązania sprawdzą się na małej powierzchni.