naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

olejki eteryczne
Lifestyle

Bezpieczne olejki eteryczne – postaw na jakość

Coraz więcej badań naukowych udowadnia, że aromaterapia pozytywnie wpływa na wiele aspektów zdrowotnych. Naturalne olejki eteryczne mogą być stosowane podczas masażu, jako dodatek do kąpieli, przy inhalacjach lub w kosmetologii. Zastosowanie tych cudownych produktów jest szerokie i nieocenione.

Jak wybrać dobrej jakości olejki eteryczne?

Naturalny olejek eteryczny W sklepach można znaleźć szeroki wybór olejków zapachowych i eterycznych. Wyglądają one tak samo, pachną prawie identycznie, a jednak różnią się ceną i składem. Olejki eteryczne wykonane są w 100% z naturalnych składników. Produkuje się je podczas długiego procesu destylacji. Najczęściej powstają z kory drzew, kwiatów, liści, korzeni czy nasion. Każdy z nich wykazuje inne właściwości i zawiera różne składniki odżywcze. Olejek zapachowy jest produktem syntetycznym, który nadaje się jako składnik perfum lub do aromatyzowania pomieszczeń. Chcąc kupić olejki eteryczne wysokiej jakości, warto wybrać sklep z olejkami Doterra. Oferuje on naturalne produkty wysokiej jakości. Dobry sklep z olejkami oferuje również olejki zapachowe, ale są one odpowiednio oznaczone i opisane, aby nie wprowadzać klienta w błąd.

Jaki olejek eteryczny wybrać, aby się zrelaksować?

Coraz więcej osób żyje w ciągłym stresie. Szybkie tempo powoduje, że ludzie przestają się uśmiechać, są przygnębieni i popadają także w depresję. Jest jednak wyjście z tej sytuacji. Wystarczy przynajmniej raz w tygodniu wygospodarować godzinę dla siebie i zrobić sobie relaksującą kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych, pójść na masaż, czy po prostu posiedzieć w ciszy w pomieszczeniu, w którym można poczuć piękny zapach olejków eterycznych. A jakie olejki nadają się idealnie dla osób zestresowanych? Mistrzem w łagodzeniu napięć jest olejek lawendowy, który dodatkowo wpływa na jakość snu. Doskonale poprawia nastrój kąpiel z dodatkiem olejku pomarańczowego. Cytrusowy, pełen energii zapach pobudza i nastraja pozytywnie do życia i świata. Łagodzi zmęczenie, stres i niepokój. Świetnie się komponuje z olejkiem cynamonowym i cytrynowym. Można także kupić olejki z werbeny egzotycznej lub mandarynkowy, które również pomogą w złagodzeniu napięć ciała i umysłu.

Jak bezpiecznie stosować olejki eteryczne?

Pomimo wielu zalet, jakie niosą ze sobą olejki eteryczne, należy je uważnie stosować. Przede wszystkim nie wolno ich aplikować bezpośrednio na skórę w formie nierozcieńczonej. Ta sama sytuacja dotyczy stosowania doustnego. Każdy olejek można używać w określonej dawce, której nie wolno przekroczyć. Idealnym połączeniem są olejki eteryczne z wodą lub olejami roślinnymi. W przypadku masażu, aromaterapii czy inhalacji należy używać produktów wysokiej jakości, które są w 100% naturalne. Sztuczne dodatki mogą wywołać odwrotny efekt od zamierzonego. Dobrze jest przed użyciem wykonać test uczuleniowy na skórze, a także dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce. Niektóre olejki nie mogą być stosowane przez osoby o cerze wrażliwej, a inne nie nadają się do aplikacji na skórze, która będzie eksponowana na słońcu. Także kobiety ciężarne i karmiące piersią powinny uważnie używać takich produktów, a najlepiej przed ich zastosowaniem zasięgnąć porady lekarza.

Podsumowanie

Działanie olejków eterycznych jest udowodnione przez wielu badaczy naukowych. Jednak należy używać jedynie sprawdzonych i naturalnych produktów. Każdy olejek wykazuje inne działanie i warto mieć w swojej apteczce kilka, które przydadzą się w stresowych sytuacjach, przy bólu głowy lub podczas problemów z bezsennością.