naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

sypialnia dla pary
Dom

Jak wyposażyć idealną sypialnię dla pary?

Sypialnia to niezwykle ważny pokój. To tu się regenerujemy, odpoczywamy, cieszymy leniwymi porankami w wolne dni. Jak zaaranżować przytulną i funkcjonalna sypialnię dla pary?

Łóżko – najważniejszy mebel

Łóżko to najważniejszy meble w sypialni. To dzięki niemu można wypocząć i zregenerować siły.

Sypialnia dla pary musi być wyposażona w łóżko odpowiednich rozmiarów. 140 cm to minimalna wielkość, by dwie osoby mogły dobrze się wyspać. Warto również pamiętać, że łóżko wprowadza określony styl do sypialni.

W sypialni w stylu skandynawskim idealne będzie łóżko drewniane. Najlepiej delikatnie bielone. Sypialnia dla pary w industrialnym stylu będzie wyglądała elegancko, gdy łóżko będzie miało metalową ramę i zagłówek. W sypialni w stylu glamour pięknie będzie wyglądało łóżko tapicerowane. Czarne lub szare pomorze stworzyć niezwykle ekskluzywne wnętrze.

Materac – w trosce o kręgosłup

Niezbędnym uzupełnieniem łóżka jest odpowiednio dobrany materac. Bardzo ważne jest skoncentrowanie się na odpowiedniej twardości materaca.

Materac, który będzie za twardy będzie podpierał ciało wyłącznie w kilku miejscach, a to znaczy, że przepływ krwi będzie utrudniony. Na zbyt miękkim materacu kręgosłup nie będzie miał prawidłowego podparcia. Będzie powyginany.

Chcąc wybrać odpowiedni materac w sklepie należy przeprowadzić szybki test. Kładąc się na materacu na wznak należy wsunąć rękę pod plecy. Jeżeli wchodzi z delikatnym oporem materac jest idealny. Jeżeli ręka nie chce wejść pod plecy materac jest za miękki.

Szafki nocne

Sypialnia dla pary musi być wyposażona w szafeczki nocne. Ustawione przy łóżku są nie tylko eleganckim dodatkiem, ale przede wszystkim praktycznym meblem, który ułatwia wieczorne funkcjonowanie.

Wybierając szafeczki warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w szuflady oraz zamykaną szafeczkę. Dzięki temu można schować wiele niezbędnych drobiazgów nie powodując bałaganu. Jest to również idealne miejsce, by umieścić lampkę nocną, bez której nie potrafi obejść się żaden mol książkowy.

Szafa

Sypialnia dla pary to również idealne miejsce, by wygospodarować miejsce na szafę lub komodę. Ubrania, które są pod ręka ułatwiają poranną krzątaninę przed wyjściem do pracy.

W niewielkiej sypialni sprawdzą się szafy wykonane na wymiar. Dzięki temu można zagospodarować każdy dostępny kawałek przestrzeni. Wykorzystując jasne kolory można optycznie powiększyć sypialnię.

Drzwi szafy to również idealne miejsce, by wykorzystać je na umieszczenie lustra. Jest to rozwiązanie, które pozwoli zrezygnować z dodatkowego lustra na ścianie.