naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

puder sypki czy prasowany
Uroda

Puder sypki czy prasowany? Jaki kosmetyk warto wybrać?

Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór pudrów do twarzy, nie tylko jeśli chodzi o ich rodzaje, tj skład, kolory, działanie, ale też formę. Powoduje to, że szukając odpowiedniego dla siebie kosmetyku, można mieć wiele dylematów. Jak wybrać idealny?

Puder sypki czy prasowany?

Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady, ale podstawowa zasada mówi, by wybrać puder sypki wówczas, gdy ma się pewność, że będzie się korzystać z niego tylko w zaciszu domowej łazienki. Taki puder z pewnością nie nadaje się do tego, by każdego dnia nosić go w torebce w celu poprawienia makijażu kiedy zajdzie taka potrzeba. Dlaczego? Dlatego, że zawsze może się rozsypać, a przy tym korzystanie z niego nie jest łatwe. Potrzebny jest też do niego specjalny pędzel, który trzeba byłoby przechowywać osobno. Pod tym względem puder prasowany, który dodatkowo często ma dołączoną w opakowaniu gąbeczkę, jest dużo wygodniejszy. Na pewno więc wybrać taką formę powinny te panie, które zmuszone są do poprawiania makijażu w ciągu dnia czy na imprezach. Zwykle dotyczy to kobiet, których skóra mocno się przetłuszcza.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie temu, by wyposażyć się w oba te rodzaje pudrów i jeden traktować jako wersję domową, a drugi – mobilną. Będzie to nawet wygodniejsze, gdyż obie wersje będą zawsze na swoim miejscu – jeden z łazience czy kosmetyczce, a drugi – w torebce.

Dopasowany do potrzeb skóry

Zdecydowanie jednak ważniejsze jest to, by puder dobrze dobrać do potrzeb i typu swojej skóry. Zazwyczaj spotkać można pudry matujące – ze względu na specyfikę takich produktów nie istnieją pudry nawilżające. Zanim jednak sięgnie się po ten produkt, trzeba zastanowić się, czy skóra faktycznie potrzebuje dodatkowego matowienia. Jeśli będzie go za dużo, może dojść do jej wysuszenia, podkreślenia suchych skórek lub spowodowania jej przetłuszczania się, gdyż w ten sposób będzie bronić się przed przesuszeniem.

Ciekawe nowoczesne propozycje

Wybierając dla siebie puder, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego formę, ale też ciekawe propozycje, przede wszystkim naturalne. Hitem są zwłaszcza pudry mineralne, które pozwalają skórze oddychać, nie zatykają jej porów i są bardzo polecane dla cery z niedoskonałościami. Są też świetnym wyborem dla kobiet ceniących naturalne kosmetyki. To jednak nie wszystko, co może zaproponować współczesny rynek. Warte uwagi są też pudry takie jak perłowy, bambusowy, ryżowy czy bananowy. Świetnie wchłaniają one nadmiar sebum, a także dają naturalne wykończenie, bez efektu maski.