naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

kalibracja alkomatu
Lifestyle

Gdzie zlecić kalibrację alkomatu w Łodzi?

Łódź to dynamicznie rozwijające się miasto z barwną historią. Wiele tutaj się dzieje, co oznacza, że ludzie chętnie korzystają z samochodów, aby dojechać do domu, pracy czy znajomych. Kierowcy nierzadko wiozą ze sobą alkomat, który pozwala im sprawdzić stan swojej trzeźwości. Dzięki temu nie ma ryzyka, że będą prowadzić pod wpływem alkoholu. To jednak ważne, aby urządzenie poddawać regularnej kalibracji.

Na czym polega kalibracja alkomatu?

Sercem każdego alkomatu jest sensor, który przetwarza cząstki alkoholu na sygnał elektryczny, co umożliwia zbadanie ich ilości w wydychanym powietrzu. Niestety, cechą sensorów jest to, że ulegają one z czasem deregulacji, przez co zostaje zatracona rzetelność pomiaru. Alkomat należy poddać wówczas procesowi kalibracji. Polega on na ponownym zestrojeniu wewnętrznego oprogramowania i sensora. Dokonuje się tego w warunkach laboratoryjnych z użyciem specjalistycznego sprzętu. W większości przypadków alkomat wymaga strojenia co kilka miesięcy. Wiele jednak zależy od modelu urządzenia, zaleceń producenta, intensywności jego użytkowania oraz sposobu przechowywania. Większość alkomatów informuje o konieczności kalibracji poprzez wyświetlanie komunikatu CAL lub SER.

Gdzie dokonać kalibracji alkomatu w Łodzi?

Duża liczba kierowców zdaje sobie sprawę, że wymagana jest regularna kalibracja alkomatu. Łódź to duże miasto, gdzie znaleźć można profesjonalny serwis. Dobrymi opiniami cieszy się firma Kalibrujemy.pl, której siedziba znajduje się na ul. Sienkiewicza 85/87. Niestety, punkt jest czasowo nieczynny. Nie jest to jednak żadnen problem. Alkomat wystarczy zapakować w kopertę i wysłać na adres Kalibrujemy.pl,

al. Grunwaldzka 212 lok. 2/7 (I piętro), 80-266, Gdańsk. To właśnie w stolicy województwa pomorskiego znajduje się czynne i nowoczesne laboratorium, gdzie firma dokonuje przeglądu oraz kalibracji alkomatów, i to niezależnie od modelu. Skalibrowane urządzenie zostaje odesłane do adresata wraz z zaświadczeniem poprawności wskazywanych przez nie wyników.

To, że łódzcy kierowcy coraz częściej sięgają po alkomat, jest wspaniałą wiadomością. Oznacza to, że możemy się czuć bezpieczniejsi na drodze. Wzrasta również świadomość, że alkohol może prowadzić do wypadków i przykrych konsekwencji. Użytkowanie alkomatu jest proste, wiele modeli dostępnych jest w przyjaznych dla kieszeni cenach. Pozostaje jednak kalibracja alkomatu Łódź. Wbrew pozorom, nie jest to uciążliwy obowiązek – usługa kosztuje niewiele i wykonuje się ją raz na kilka miesięcy.