naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

leczenie kanałowe
Porady

Kiedy konieczna jest „kanałówka”? Wskazania do leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe, endodontyczne jest szansą na ocalenie zęba przed jego wyrwaniem. Kiedy najczęściej jest ono stosowane?

Wielu pacjentów obawia się leczenia kanałowego. Chociaż jest to skomplikowany zabieg, to jednak obecnie wcale nie musi on oznaczać dolegliwości bólowych, zwłaszcza wtedy, gdy zostanie wykonany w dobrym gabinecie, na przykład przeprowadzi go stomatolog Warszawa odent.pl. Zobacz, jakie są główne wskazania do wykonania leczenia kanałowego!

Leczenie kanałowe – na czym polega zabieg?

Termin leczenia kanałowego, również określanego jako endodontyczne czy potocznie jako „kanałówka”, odnosi się do złożonego zabiegu stomatologicznego, podczas którego stomatolog usuwa wnętrze zęba i wypełnia je.

Dzięki leczeniu kanałowemu nie ma potrzeby usuwania zęba, nawet wtedy, gdy doszło do jego znacznego zniszczenia. To powoduje, że procedura ta jest obecnie często stosowana, ponieważ daje ona bardzo dobre efekty.

Oczywiście, leczenie kanałowe prowadzone jest w znieczuleniu, więc u pacjenta nie pojawiają się dolegliwości bólowe, więc nie należy się ich obawiać. Niektóre gabinety prowadzą też leczenie w narkozie.

Kiedy stosuje się leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe kojarzone jest najczęściej z głębokimi ubytkami, jednak warto wskazać, że może być ono również efektem innych wskazań.

Najczęściej leczenie kanałowe prowadzone jest w poniższych przypadkach:

  • rozległa próchnica zębów, która dotyka miazgi zębowej
  • martwica zęba, czego objawem może być jego zszarzenie
  • uszkodzenie mechaniczne zęba, na przykład jego złamanie, wybicie
  • wskazania protetyczne, na przykład przed wykonaniem koronki albo mostka zębowego

Z tych wskazań leczenie prowadzi również stomatolog Warszawa odent.pl, gdzie można skorzystać z kompleksowej i fachowej obsługi.

Gdzie najlepiej wykonać leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe jest zabiegiem złożonym i wtedy, gdy będzie on wykonany nieprawidłowo, może się nie powieść. Właśnie dlatego duże znaczenie ma wybór odpowiedniego gabinetu lub kliniki stomatologicznej.

Najczęściej pacjenci decydują się na leczenie kanałowe w placówkach prywatnych, ponieważ tam prowadzone jest ono w pełnym zakresie. NFZ refunduje jedynie wybrane zabiegi kanałowe, od 3 do 3, dlatego nie można wyleczyć wtedy na fundusz innych zębów.

Warto też sprawdzić, jakie wyposażenie dostępne jest w gabinecie. Najlepiej, aby na miejscu znajdowało się RTG, a gabinet używał mikroskopu stomatologicznego, dzięki któremu zabieg może być skuteczniejszy.

Profesjonalne zabiegi stomatologiczne – stomatolog Warszawa odent.pl – zobacz pełną ofertę na stronie internetowej gabinetu.