naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

naturalne środki przeciwbólowe
Zdrowie

Naturalne środki przeciwbólowe – nie trzeba sięgać po tabletki!

Praktycznie każdy, kto odczuwa jakiś ból, od razu reaguje tak samo – sięga po tabletkę przeciwbólową. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, a szczególnie wtedy, gdy można tego uniknąć, jak również w przypadku, gdy nadużywa się takich środków. Lekarze alarmują, że Polacy mają z tym poważny problem, dlatego warto dowiedzieć się, jakie są naturalne środki przeciwbólowe, nieszkodzące tak organizmowi jak tabletki – i sięgać po nie ilekroć pojawi się taka potrzeba. Tabletka niech będzie ostatecznością.

Ciepło i zimno

Kiedy odczuwa się ból, można sięgnąć po najprostsze sposoby na jego zwalczenie, jak ciepło i zimno. Oczywiście nie zawsze będzie to możliwe, bo trudno na przykład wykonywać ciepłe czy zimne kompresy w pracy czy nawet w podróży, ale w domu jak najbardziej warto zastępować okładami leki przeciwbólowe. Jest to tym bardziej dobre rozwiązanie, że zawsze są one pod ręką, są tanie, a właściwie nic nie kosztują, a przede wszystkim – są całkowicie bezpieczne. Poza tym potrafią bardzo szybko przynieść ulgę. Wystarczy przyłożyć zimny kompres do bolącej głowy, by od razu odczuć ulgę. To samo dotyczy bolącego zęba. A jak taki kompres przygotować? Może to być po prostu szmatka zmoczona w zimnej wodzie i dobrze z niej wyciśnięta, ale świetnie działają też kostki lodu. Można je włożyć do foliowego woreczka, a następnie owinąć na przykład ręcznikiem czy innym dowolnym materiałem.

Świetnym sposobem na bóle innego pochodzenia będzie ciepło. Rozluźnia ono napięte mięśnie, więc doskonale sprawdzi się przy bólu brzucha, ale też przy nadwerężeniu kręgosłupa czy bólu kończyn, na przykład stawów. Stosować można ciepłe okłady, na przykład położyć na brzuch gorący termofor, ale jeszcze lepszym wyjściem jest ciepła kąpiel, która przy okazji relaksuje i poprawia nastrój. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt gorąca woda, a także długie kąpiele w pozycji leżącej nie są wskazane w przypadku, gdy ciepło ma być lekiem na ból miesiączkowy. W takim przypadkach lepiej wziąć dość szybki prysznic, w dodatku nie bardzo gorący, a ciepły.

Naturalne maści

W sprzedaży – aptekach, sklepach zielarskich czy drogeriach znaleźć można bardzo wiele naturalnych preparatów na ból ze składników roślinnych. Jest to na przykład maść końska czy niedźwiedzia, których wielką zaletą jest też wydajność. Są też niedrogie, dlatego warto zawsze mieć je w domowej apteczce. Pomagają przede wszystkim na bóle pleców, nadwerężenie kończyn (na przykład po treningu czy wycieczce) czy na przewlekłe bóle reumatyczne i stawów.