naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

materace kieszeniowe
Dom

Materace kieszeniowe – wady i zalety

Jeśli chce się sobie zapewnić dobry, komfortowy, a co najważniejsze skuteczny sen, kluczowe jest w tym wypadku kupienie dobrego jakościowo materaca. Niestety niewiele osób zna ten temat i potrafi świadomie dokonać odpowiedniego wyboru. Często więc osoby te posiłkują się opinią innych użytkowników, a często po prostu sprzedawców. Jednym z najczęściej polecanych modeli jest materac kieszeniowy. Jakie są jego wady i zalety i czy warto go faktycznie nabyć?

Zalety materacy kieszeniowych

Z jakiego konkretnie powodu powinno się ulec namowom sprzedawcy i pójść za opiniami swoich znajomych i faktycznie wybrać materac kieszeniowy? Zdecydowanie jego najważniejszą zaletą jest to, że charakteryzuje się on wyjątkowo dużą elastycznością punktową. Oznacza to, że materac w bardzo precyzyjny sposób ugina się pod naporem kładącej się na nim osoby, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do niej. Uzyskuje się dzięki temu efekt ogromnego komfortu dla mięśni, stawów i kości, co sprawia, że leżenie na takim materacu jest samą przyjemnością.
Innego typu bardzo ciekawą zaletą jest to, że materac tego typu charakteryzuje się wysokim współczynnikiem przenikalności powietrza. Innymi słowy, jest to materac, który oddycha. Oznacza to, że nie gromadzi on ciepła, ani wilgoci, dzięki czemu zapewnia idealne warunki termoizolacyjne. Jest to jeden z najlepszych pod tym względem materacy na rynku.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że materace kieszeniowe to modele wykazujące się doskonałą trwałością. Nie tylko trudno je zniszczyć, lecz również bardzo łatwo się je czyści więc są naprawdę wygodne w codziennym użytkowaniu.

Czy materace kieszeniowe mają jakieś wady?

Jak można się jednak domyślić, siłą rzeczy nawet tak dobry jakościowo materac musi posiadać jakieś niedociągnięcia i wady, o których zwyczajnie trzeba dowiedzieć się podczas jego wybierania.
Najważniejszą wadą takiego modelu jest fakt, że jest to materac wyjątkowo ciężki. Być może wiele osób nie widzi w tym problemu, lecz jeśli kupuje się taki model dla osoby starszej lub też chorującej, może to być naprawdę poważnym kłopotem. Z tego tez powodu trzeba zwrócić uwagę na to, że taki materac koniecznie powinien posiadać po swoich bokach uchwyty, które ułatwią jego odwrócenie na drugą stronę.
Kolejną wadą, o której wypada się dowiedzieć, jest to, że choć materac kieszeniowy genialnie dopasowuje się do sylwetki i niejako ją oplata, to jednak pod tym względem musi uznać wyższość innego modelu. Jak się bowiem okazuje, znacznie lepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku materac lateksowy, co oczywiście nie oznacza, że wersja kieszeniowa jest złą. Zwyczajnie są lepsze materace pod tym kątem.