naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

materac lateksowy
Dom

Materac lateksowy – wady i zalety

Wybór odpowiedniego materaca nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępna jest ogromna ilość najróżniejszych modeli, które dla laika tak naprawdę niewiele się różnią. Nic więc dziwnego, że tak często sięga się po modele polecane przez znajomych i sprzedawców. Jednym z najczęściej polecanych ostatnimi czasy materacy jest wersja lateksowa. Czy warto jednak ją mimo wszystko wybrać? Jakie są wady i zalety lateksowego materaca?

Zalety lateksowego materaca

Z jakiego powodu warto wybrać i kupić lateksowy materac? Jakie są jego najważniejsze zalety, które powinny skłonić każdego do nabycia właśnie takiego modelu? Jak się okazuje, zalet tych jest naprawdę dość pokaźna ilość.
Najważniejszą zaletą, która towarzyszy używaniu takiego materaca, jest oczywiście niewiarygodny komfort płynący ze spania na nim. Dzięki naturalnej właściwości takiego materaca do podtrzymywania postury człowieka, który się na nim położy, doznaje się uczucia wsiąknięcia w materac, który delikatnie opina ciało z każdej strony.
Oczywiście nie jest to jedyna zaleta takiego modelu. Kolejną jest fakt, że dzięki idealnemu dopasowaniu do ciała, a co za tym idzie również kręgosłupa, jest to rewelacyjna propozycja dla wszystkich osób cierpiących na bóle pleców.
Na koniec warto wspomnieć, że taki rodzaj materaca oprócz właściwości od strony wygody jest również modelem bardzo zdrowym. Jest to wersja niewrażliwa na działanie roztoczy oraz różnego rodzaju pleśni wiec jest to świetna propozycja dla alergików. Co więcej, jest to również model bardzo łatwy w czyszczeniu.

Czy materac lateksowy ma jakieś wady?

Jak jednak można łatwo się domyślić, pomimo tak ogromnej ilości tak przecież ważnych dla użytkownika zalet, modele lateksowe posiadają również pewne wady, o których koniecznie trzeba pamiętać, gdy kupuje się nowy materac i rozważa się wybranie modelu lateksowego.
Jaka jest zatem najważniejsza wada takiego materaca? Nie da się ukryć, że jest to materac charakteryzujący się naprawdę ogromną wagą. Wiele osób sądzi, że duża waga albo nie ma większego znaczenia, albo wręcz może być odbierana jako zaleta, lecz jest niestety wręcz przeciwnie. Model lateksowy jest tak ciężki, że raczej w pojedynkę nie uda się go wnieść do mieszkania.
Kolejną wadą takiego modelu jest oczywiście cena. Szacuje się, że jest on często nawet o 30% droższy niż zbliżone jakością modele wykonane z innych technologii. W tym wypadku cenę można jednak wybaczyć, ponieważ materac lateksowy jest naprawdę bardzo wygodną i zdrową propozycją, dlatego też jeśli tylko budżet na to pozwala, poleca się nabycie takiego modelu.