naturazone.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

zioła zakazane w ciąży
Zdrowie

Jakie zioła są zakazane w ciąży?

Z całą pewnością można stwierdzić, że ciąża jest bardzo wyjątkowym stanem w życiu każdej kobiety. Dlatego powinna ona o siebie w szczególny sposób dbać. Wiele pań w trakcie ciąży stosuje różnego rodzaju zioła. Jednak nie wszystkie są w tym czasie dozwolone. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Szałwia lekarska

W obecnych czasach posiada się stosunkowo sporą wiedzę na temat stosowania różnego rodzaju ziół. Dlatego w trakcie trwania ciąży niektóre z nich nie są polecane, a wręcz są zakazane. Jednym z takich ziół jest między innymi szałwia lekarska, która może mieć bardzo niekorzystny wpływ na płód. Stwierdzono, że szałwia lekarska może być silnie toksyczna, dlatego nie wolno jej spożywać w ciąży i należy o tym pilnie pamiętać podczas trwania tak wyjątkowego stanu, jakim jest spodziewanie się dziecka. Toksyczne działanie ma przede wszystkim olejek, który znajduje się w tej roślinie. Dlatego nie jest ona wskazana w żadnej formie.

Lukrecja

Popularne zioła zakazane w ciąży to również lukrecja, która może mieć bardzo niekorzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy kobiety, która spodziewa się dziecka. Lukrecja może mieć wpływ na zwiększenie się poziomu ciśnienia tętniczego krwi, co i tak bardzo często zdarza się podczas trwania ciąży. Związane jest z tym również pojawianie się nadmiernej ilości obrzęków, co w ciąży może być bardzo groźne oraz prowadzić do pojawienia się licznych powikłań. Warto na to zwrócić uwagę podczas stosowania ziołowej suplementacji w trakcie trwania ciąży.

Koper włoski

Wśród ziół, które są zakazane w ciąży można również wymienić taką roślinę, jak koper włoski, inaczej nazywany także fenkułem włoskim. Ma on bardzo negatywny wpływ na organizm kobiety podczas trwania ciąży, dlatego nie powinno się go stosować. Tego rodzaju roślina ma działanie estrogenne oraz może zmniejszać naturalną płodność człowieka. Zostało to stwierdzone w badaniach na zwierzętach, jednak ma odniesienie również w przypadku człowieka.

Aloes

Wśród ziół, które są bardzo niewskazane w ciąży można również wymienić tak znaną roślinę, jak aloes. Stwierdza się, że aloes posiada działanie genotoksyczne, dlatego nie powinno się go w żaden sposób stosować podczas trwania ciąży. Szczególnie duże znaczenie ma to w pierwszym trymestrze ciąży, gdy wszystkie czynniki ryzyka mają największe znaczenie oraz największe jest ryzyko wystąpienia różnego rodzaju problemów związanych z dzieckiem. Warto o tym pamiętać oraz unikać stosowania podejrzanych substancji. Z całą pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich możliwych i dostępnych.