Obalamy mity - materac sprężynowy

Materac sprężynowy to jeden z najstarszych, klasycznych rodzajów materacy dostępnych w sklepach. Jego konstrukcja opiera się na stelażu wykonanym z metalowych sprężyn obciągniętych zewnętrzną warstwą materiału. Odpowiednio wyprofilowane sprężyny sprawiają, że materace tego rodzaju na długie lata zachowują swoją elastyczność. Z biegiem lat narosło wokół nich sporo mitów, które warto obalić, aby móc cieszyć się zaletami tego rodzaju materaca.

 

Materac sprężynowy

Materac sprężynowy nie jest wygodny, a sprężyny szybko stają się łatwo wyczuwalne i wbijają się w ciało

 

To jeden z najpopularniejszych mitów, związany z obawą użytkowników przed odkształcaniem materaca oraz sytuacją, w której po krótkim czasie użytkowania metalowe sprężyny stają się łatwo wyczuwalne i sprawiają, że materac nie jest już więcej wygodny. W nowoczesnych materacach, które można znaleźć w ofercie Naturazone.pl, sprężyny w materacach wykonane są z dobrej jakości metalu, który nie jest podatny na odkształcenia. Dodatkową zaletą jest fakt, że sprężyny w materacu są pokryte dodatkową warstwą ochronną, która nawet po wielu latach użytkowania chroni przed dyskomfortem podczas snu. Powłoki ochronne są wykonane z pianki, lateksu lub innego, odpornego na rozdarcia materiału, dzięki czemu materac jest wygodny przez wiele lat od momentu jego kupienia.

 

Materac sprężynowy nie powinien być używany przez pary oraz dzieci

 

Chyba wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że delikatna skóra dziecka jest bardzo wrażliwa na nacisk, który mogą spowodować sprężyny wystające z materaca, a nawet te, które w niewielkim tylko stopniu sprawiają, że odkształca się on podczas snu. Równie ważny jest komfort dziecka, które ze względu na prawidłową postawę ciała powinno spać na odpowiednio wyprofilowanym materacu. Oczywiście jest możliwe że tani materac na sprężynach, który został zabezpieczony bardzo cienką warstwą izolacyjną, będzie nieodpowiedni dla dziecka. Łatwo można temu zapobiec, wybierając materac z dobrej jakości wkładką ochronną, wykonaną z pianki, lateksu lub włókien roślinnych. Taki materac jest odpowiedni nawet dla najmłodszych dzieci.

Wiele par obawia się, że podczas snu na materacu sprężynowym każdy ruch drugiej osoby będzie wyczuwalny przez jej partnera, powodując dyskomfort i trudności z wysypianiem się. Można tego uniknąć, decydując się na dobrej jakości materac ze sprężynami kieszeniowymi, które pomagają wyrównać nacisk, amortyzując ruchy i sprawiając, że materac tego rodzaju sprawdzi się także w sypialni małżeńskiej.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl