O czym warto pamiętać, wybierając materac sprężynowy?

Wykorzystanie do produkcji materaca wkładu z metalowych sprężyn to technologia znana od lat. Mimo iż z czasem pojawiły się nowoczesne technologia, wykorzystujące termo aktywne pianki, wkłady lateksowa lub kokosowe, to ciągle materace sprężynowe cieszą się dużą popularnością. Jakie są ich zalety i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

Jak działa materac sprężynowy?

 

Chyba każdy dorosły człowiek miał kiedyś w swojej sypialni klasyczny materac sprężynowy. Działają one w oparciu o wkład, w którym znajduje się siatka wykonaną z pojedynczych sprężyn, uginających się pod naciskiem ciała. Warto pamiętać, że o jakości tego rodzaju materaca świadczy przede wszystkim ilość sprężyn: im więcej ich przypada na metr kwadratowy, tym lepsza elastyczność i komfort snu. Drugim ważnym czynnikiem jest sposób skręcenie: im bardziej skręcone sprężyny, tym lepsza jakość materaca. Przyjmuje się, że najlepiej wybierać materace o sprężynach przynajmniej pięcioskrętnych, dobrze reagujących na zmiany pozycji ciała.

 

Sprężyny kieszeniowe

 

Sposobem na to, aby materac sprężynowy był bardziej elastyczny, jest umieszczenie każdej sprężyny w specjalnej kieszeni, wykonanej z tkaniny o wysokiej jakości tkaniny. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że materac nie wydaje charakterystycznych dźwięków uginających się sprężyn przy każdym ruchu, a jednocześnie jest bardziej elastyczny i lepiej dopasowuje się do kształtu kręgosłupa. Warto wybierać materace o jak największej ilości sprężyn na metr kwadratowy: 260, a nawet ponad 500 sztuk zapewni wygodny sen i dobre samopoczucie każdego poranka.

 

Wypełnienie lateksowe lub kokosowe


Wiele nowoczesnych materacy sprężynowych posiada dodatkowe wypełnienie z lateksu, pianki lub włókien kokosowych, które podnosi jakość produktu, jego trwałość oraz odporność na trwałe odkształcenia. Zastosowanie włókien naturalnych oraz syntetycznych o wysokiej jakości sprawia, że materac może być stosowany przez osoby z alergiami, ponieważ nie pozwala na rozwój mikroorganizmów.

 

Jedną z ważnych zalet materacy sprężynowych jest ich niska cena, która w połączeniu z dobrą jakością sprawia, że są one ciągle chętne wybierane przez klientów na całym świecie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl