Najlepszy materac rehabilitacyjny na kręgosłup

Osoby skarżące się na problemy z bólami kręgosłupa powinny zwracać szczególną uwagę na to, na jakim materacu sypiają. Nie na darmo twierdzi się, że jakość materaca i przede wszystkim komfort snu ma ogromny wpływ na to, jak czujemy się w ciągu dnia my, a także w jakiej kondycji znajduje się nasz kręgosłup. Jeżeli w ciągu dnia zdarza się, że boli Cię kręgosłup, sprawdź jaki materac najlepiej wybrać.

 

Materac rehabilitacyjny na kręgosłup

 

Nieprawidłowo dobrany materac może bez wątpienia powodować oraz nasilać bóle kręgosłupa. Jeżeli odczuwasz niedogodności w nocy oraz tuż po wstaniu, najprawdopodobniej oznacza to, że materac jest za twardy lub za miękki. Jeżeli problem sprawia wyprostowanie się rano, materac jest zbyt twardy. Jeżeli wręcz przeciwnie: po obudzeniu się występują problemy, aby wykonać skłon, np. podczas zakładania butów, materac jest zbyt miękki. Dolegliwości tego rodzaju można stosunkowo łatwo zniwelować, dobierając materac o odpowiednim poziomie twardości.

Jeżeli ból pleców pojawia się w ciągu dnia, szczególnie podczas chodzenia, warto zainwestować w materace rehabilitacyjne na kręgosłup, które zapewnią jego odpowiednie podparcie podczas snu. W przypadku tego rodzaju dolegliwości szczególnie ważna jest wysoka elastyczność punktowa materaca. Należy więc wybierać materace wykonane z pianki termoelastycznej lub lateksowe, które pod wpływem zmiany pozycji ciała bardzo szybko dopasowują się do kręgosłupa, utrzymując mięśnie oraz kręgi w prawidłowej pozycji.

 

Siedem stref twardości materaca dla zdrowego kręgosłupa

 

Osoby cierpiące na bóle kręgosłupa lub powinny wybierać materace z siedmioma strefami twardości. Zastosowanie aż 7 stref o różnym poziomie twardości i wysokiej elastyczności sprawia, że materac doskonale dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, dzięki czemu zapewnia mu bardzo dobre podparcie i pozwala ograniczyć bóle pleców. Poziom twardości poszczególnych sfer jest zróżnicowany i dopasowany do poszczególnych odcinków kręgosłupa. Strefa środkowa, najtwardsza, ma za zadanie podtrzymywanie odcinka biodrowo-krzyżowego, czyli najcięższego. Następne w kolejności, na górze oraz na dole, znajdują się strefy pośrednie o umiarkowanym stopniu twardości, a następnie: nieco twardsze strefy barkowo-ramieniowe. Strefy skrajne, na których spoczywa głowa oraz stopy, są najmniej twarde.

 

Materac rehabilitacyjny na kręgosłup powinien przede wszystkim zapewniać optymalne podparcie pleców podczas snu. Warto wybierać materace o zróżnicowanych strefach twardości, inspirowane naturalnymi krzywiznami kręgosłupa.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl