Materace sprężynowe: tradycyjne i nowoczesne zarazem

Materace sprężynowe produkowane są od wielu lat i ciągle należą do najpopularniejszych. Ich budowa oparta jest o system metalowych sprężyn umieszczonych wewnątrz materaca, które zapewniają odpowiednią elastyczność oraz komfort wypoczynku. Wkład ze sprężyn uzupełniony jest wypełnieniem z pianki lub włókien kokosowych, dzięki któremu produkt gwarantuje dobre podparcie dla kręgosłupa oraz odpowiednią miękkość. Całość pokryta jest pokrowcem z dobrej jakości tworzywa, najczęściej sztucznego, które zapewnia łatwe czyszczenie, a często posiada także właściwości antyalergiczne.

 

Czym kierować się wybierając materac sprężynowy?


Jednym z podstawowych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając ten rodzaj materaca, jest ilość sprężyn przypadających na metr kwadratowy powierzchni. Im większe zagęszczenie sprężyn, tym lepsza elastyczność punktowa, która gwarantuje komfortowe użytkowanie. Przed zakupem warto sprawdzić  ten parametr, i wybierać materace sprężynowe, które posiadają około 266 sprężyn na metr kwadratowy. Takie zagęszczenie gwarantuje, że metalowe sprężyny nie będą wyczuwalne podczas wypoczynku, a sam materac będzie precyzyjnie dopasowywał się do kształtu ciała.  

 

Materace sprężynowe do zadań specjalnych

 

Materace sprężynowe, mimo iż najbardziej popularne i z pozoru nie wyróżniające się żadnymi specjalnymi funkcjami, potrafią zaskoczyć swoimi możliwościami nawet najbardziej wymagających fanów wygodnego snu. Przykładem może być chociażby materac Strong Natural, który dzięki zastosowaniu naturalnych surowców do wypełnienia oraz przygotowania pokrowca, zyskuje właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, zapewniając jednocześnie doskonałą wentylację. Ten materac sprężynowy jest polecany osobom ze skłonnościami do alergii, a także wszystkim tym, którzy cenią komfort wypoczynku.

 

Materace sprężynowe posiadają niewątpliwie wiele zalet, do których należy między innymi wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia, w tym także na odkształcenia spowodowane wieloletnim użytkowaniem. Wybierając model dobrej jakości, który posiada sprężyny wykonane z elastycznych materiałów, mamy gwarancję, że posłuży on przez długie lata bez utraty jakości.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl