Materace piankowe: dobra jakość za przystępną cenę

Materace piankowe należą obecnie do najpopularniejszych. Wykonuje się je  z dobrej jakości pianki, którą cechują wysoka sprężystość oraz odporność na odkształcenia, dzięki czemu dorównują one jakością droższym, lateksowym odpowiednikom. Ponieważ pianka poliuretanowa stosowana w tego rodzaju materacach jest tworzywem łatwo dostępnym, którego cena nie jest zbyt wygórowana, to na produkt tego typu mogą pozwolić sobie praktycznie wszyscy.

 

Dla alergików

 

Materace wykonane z pianki poliuretanowej to jedna z najlepszych opcji dla osób, które cierpią na alergie. Ten rodzaj tworzywa nie pozwala na osiadanie drobinek kurzu i rozwój wywołujących alergie roztoczy, dzięki czemu może być spokojnie stosowany przez dzieci i dorosłych ze skłonnością do uczuleń. Budowa materaca, który jest wykonany z pianki o zwartej konstrukcji, nie pozostawia wolnej przestrzeni, w której mogłyby gromadzić się roztocza, kurz oraz inne elementy wywołujące podrażnienia skóry. W czasach, kiedy coraz więcej osób, także dzieci i nastolatków, skarży się na problemy z alergiami, materace piankowe są doskonałą propozycją.

 

Bogata oferta

 

Jeżeli szukasz produktów w najpopularniejszych kategoriach, takich jak materace 160x 200 oraz 140x 200, to w sklepie internetowym Naturezone.pl z pewnością znajdziesz wiele ciekawych ofert. Materace piankowe są dostępne praktycznie w każdej wielkości, dzięki czemu można dobrać wariant zarówno do pokoju dziecinnego jak i do małżeńskiej sypialni. W ofercie znajdują się także wersje do łóżek z ruchomym stelażem, do których często trudno dobrać wysokiej jakości materac wykonany z innego rodzaju tworzywa.

 

 Różne poziomy twardości

 

Materace piankowe różnią się między sobą gęstością i zwartością tworzywa sztucznego, z którego zostały wykonane, dzięki czemu dostępne są modele o różnym stopniu twardości. Dokonując wyboru na co najmniej kilka lat, warto wziąć pod uwagę twardość materaca i dostosować go do własnych preferencji oraz do potrzeb naszego kręgosłupa. Dotyczy to przede wszystkim osób, które są w trakcie rehabilitacji lub ze względów medycznych, takich jak skrzywienia kręgosłupa, powinny wybierać materace o konkretnym stopniu twardości. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl