Materace ortopedyczne

Materace ortopedyczne - kto powineń stosować?

 Ortopedia to dziedzina medycyny, która zajmuje się ludźmi chorymi na skrzywienia kręgosłupa, nóg, rąk i innych kości, dąży do tego, by pomóc im w jak największym zakresie jest to możliwe. Można powiedzieć, że materace ortopedyczne są jednym z narzędzi ortopedii. Pomagają osobą chorym zachować prostą postawę ciała podczas snu i tym samym pomagają zlikwidować ból wynikający ze skrzywień kręgosłupa i karku. Materace ortopedyczne mogą być także używane przez ludzi zdrowych. Im także pomogą zachować prostą postawę ciała we śnie i tym samym zapobiec ewentualnym skrzywieniom w przyszłości. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.

Materace ortopedyczne

         Materace ortopedyczne swoją strukturą dostosowując się do kręgosłupa osoby chorej, do sytemu jej mięśni i kości i przez to pomagają nie tylko utrzymać prawidłową postawę podczas snu, ale jeszcze równowagę poszczególnych grup mięśni i obciążenie na kręgosłup i peryferyjne grupy nerwów. Spanie na materacu ortopedycznym rozluźnia mięsnie szyi i zapobiega formułowaniu tzw. drugiego podbródka. Materace ortopedyczne w swoim wyposażeniu zawierają także specjalny wałek pod głowę, który czyni spanie jeszcze bardziej komfortowym.

         Materace ortopedyczne muszą być dostosowane do konkretnych osób. Pod uwagę trzeb wziąć ich wzrost i masę ciała. Inaczej, bowiem, materac ugina się pod osobą z nadwagą, a inaczej pod osobą bardzo szczupłą. W pierwszym wypadku materac stwarza kształt hamaku i ugina się na środku, w drugim, może nie ugiąć się wcale i kręgosłup nie będzie miał wtedy należytego oparcia i będzie ulegał skrzywieniom. Dlatego materace ortopedyczne dostosowywane są do indywidualnych osób.

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl