Materace o różnych strefach twardości - materace twarde czy miękkie?

Materace twarde czy miękkie?

Każdy materac o dobrej jakości posiada oznaczenie wskazujące, ile stref twardości posiada. W ofercie sklepów są materace 1-strefowe, 3-strefowe, 5-strefowe oraz 7-strefowe, ale wiele osób nie wie, czym różnią się między sobą. Który z nich najlepiej wybrać?

 

Co oznaczają strefy twardości?

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii współczesne materace mogą posiadać kilka stref o zróżnicowanej twardości. W przeciwieństwie do materacy 1-strefowych, które na całej powierzchni są tak samo materace twarde, nowoczesne produkty posiadać nawet do siedmiu stref o różnym poziomie miękkości. Zastosowanie stref sprawia, że materace znacznie lepiej dopasowują się do powierzchni ciała oraz do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Różne strefy twardości sprawiają, że fragmenty kręgosłupa, które wymagają mocniejszego podparcia, są ułożone na twardszych strefach, a te, które potrzebuję bardziej komfortowego i delikatnego, są ułożone na bardziej miękkich częściach.

 

Materace o różnej ilości stref twardości

 

Materace 3-strefowe to takie, w których środkowa część jest dość twarda, a otaczające ją dwie pozostałe są bardziej miękkie. W przypadku materace 5-strefowych na samym środku znajduje się strefa twarda, której zadaniem jest podpieranie kręgosłupa w czasie snu. Bezpośrednio do niej przylegają dwie strefy miękkie,  z tuż za nimi, na górze i na dole materaca, znajdują się uniwersalne, średnio twarde strefy. Najnowocześniejsze, 7-strefowe materace się ze strefy o średniej twardości, której zadaniem jest podpieranie głowy i szyi oraz zapewnienie prawidłowego krążenia krwi w tym obszarach. Kolejna, dość elastyczna strefa ma za zadanie rozluźnienie mięśni barków, co stanowi czynnik kluczowy dla dobrej jakości wypoczynku w nocy. Kolejna strefa to stosunkowo twardy obszar, którego celem jest mocne podparcie pleców i kręgów lędźwiowych, a tuż za nią umiejscowiona jest strefa o średniej twardości, która wspiera miednicę i zapewnia ułożenie kręgosłupa w linii prostej. Następna w kolejności jest twarda strefa podpierająca uda, a za nią znajduje się strefa bardziej elastyczna, ułatwiająca krążenie krwi w nogach, a przed wszystkim w łydkach. Ostatnia strefa jest zazwyczaj średnio twarda, dzięki czemu daje doskonałe podparcie stopom i gwarantuje relaks w trakcie snu.

Materace o zróżnicowanych strefach twardości to obecnie najlepszy wybór dla wszystkich osób, którym zależy na komforcie i zdrowym podparciu kręgosłupa.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl