Materace lateksowe, kilka warunków przespanej nocy.

Materace, aby były wygodne i zdrowe w użytkowaniu powinny spełniać kilka niezbędnych warunków.  Muszą mieć odpowiednią twardość, by uginać się w we właściwy sposób, by nie uciskać kości, stawów i mięśni, a także nie powodować skrzywienia kręgosłupa i mięśni karku podczas snu. Wybrać właściwy materac nie jest łatwo, gdyż na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych artykułów. Zwróćmy uwagę na materace lateksowe.

Wypełnienie materacu lateksowego stanowi lateks. Czym właściwie jest ta tajemnicza substancja? Otóż jest to pianka, która powstaje w procesie wulkanizacji mleczka drzewa kauczukowego. Do produkcji materacy używa się mieszaniny lateksu naturalnego z drzewa kauczukowe oraz syntetycznego otrzymywanego chemicznie. Taki skład i struktura wkładów zapewniają materacom lateksowym wysoki stopień elastyczności punkowej. To znaczy, że ciało ugina materac w określonym punkcie i nie ugina się on na całej swojej powierzchni, ewentualnie w tylko w sąsiedztwie uciskanego punktu. To z kolei gwarantuje jego idealne dostosowanie do kształtu ciała osoby, która na nim śpi. Materace lateksowe pomagają zachować naturalny kształt litery S kręgosłupa, pozostawiają mięśnie pleców rozluźnione i zrelaksowane, co przekłada się na całe funkcjonowanie organizmu.

 Materace lateksowe są wytrzymałe i służą swoim właścicielom przez długie lata, wciąż zachowując najwyższą jakość. Materace lateksowe mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, przez co są wysoce higieniczne.

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl