Materace do łóżka: jak wybrać, aby nie żałować?

Materace do łóżka - jaki wybrać?

Wybór materaca do łóżka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych, ponieważ zależy od niego jakość snu i nocnego wypoczynku, niezmiernie ważnego dla naszego samopoczucia w ciągu całego dnia. Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę?

 

Odpowiedni poziom miękkości

 

Miękkość materaca to jeden z pierwszych parametrów, jakie zazwyczaj sprawdzamy podczas wizyty w sklepie. Widok osób, które testują miękkość, nie dziwi już praktycznie nikogo. Miękkość ma faktycznie duże znaczenie i powinna być dostosowana przede wszystkim do osobistych preferencji i stanu zdrowia. Niektóre osoby preferują materace do łóżka o dużym stopniu miękkości, inni natomiast raczej twarde wersje. Wszystko zależy w tym przypadku od indywidualnych predyspozycji i najważniejsza zasada, którą powinniśmy się kierować, to komfort wypoczynku.

 

Wysoka elastyczność punktowa

 

Chyba każdy, kto szuka odpowiedniego materaca do łóżka wie, że jego elastyczność jest niezmiernie ważna. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że warto wybierać materace charakteryzujące się wysoką elastycznością punktową, które niezmiernie precyzyjnie reagują na siłę nacisku, uginając się pod ciężarem ciała i bardzo szybko powracając do stanu wyjściowego tuż po ustaniu nacisku. Elastyczność punktowa oznacza, że materac ugina się tylko w miejscu, w którym ciało śpiącej osoby naciska na jego powierzchnię, nie powodując wgłębień o dużej powierzchni, które mogą potęgować dolegliwości związane z bólami kręgosłupa, a na dłuższą metę są po prostu niewygodne.

 

Materace funkcyjne dla wymagających

 

Materace do łóżka mogą spełniać wiele niestandardowych funkcji, z których wielu klientów często nie zdaje sobie sprawy. Ciekawą propozycją dla wymagających jest materac Massage, który nie dość że doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając wysoką jakość wypoczynku, to także posiada właściwości masuje. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu profilowaniu materac tego typu zmniejsza ucisk podczas snu oraz delikatnie masuje całe ciało podczas snu.

Równie ciekawą opcją jest materac Natural Active, który dzięki funkcji inteligentnej sprężystości zapewnia nie tylko optymalne podparcie dla całego kręgosłupa, ale także pozytywnie wpływa na krążenie krwi, ponieważ zmniejsza ucisk na poszczególne części ciała.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl