Materac sprężynowy kieszeniowy dla wymagających

MATERAC SPRĘŻYNOWY KIESZENIOWY - zalety

Zdarza się, że materace sprężynowe nie cieszą się zbyt dobrą opinią. Doskonałą odpowiedzią na te opinie są materace sprężynowe z dodatkowym systemem kieszeniowym. Jakie mają zalety i dlaczego warto je wybrać do swojej sypialni?

 

Jak działa materac sprężynowy kieszeniowy?

 

Materace kieszeniowe charakteryzuje idealny balans pomiędzy przystępną ceną o innowacyjną konstrukcją, zapewniającą wysoką jakość snu. W tego rodzaju materacach stosuje się sprężyny wykonane z dobrej jakości metali, których produkcja nie generuje bardzo wysokich kosztów. Każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszeni wykonanej z grubej tkaniny o wysokiej jakości, która chroni powierzchnię materaca przed uszkodzeniem, a także zapewnia odpowiednią elastyczność. Umieszczenie pojedynczych sprężyn w kieszeniach sprawia, że pracują one indywidualnie, każda z nich osobno ugina się pod naciskiem ludzkiego ciała, zapewniając doskonałą elastyczność punktową., Warto pamiętać, że im lepszy materac sprężynowy kieszeniowy, tym więcej ma sprężyn przypadających na metr kwadratowy. Najlepsze modele mają ponad 266, a nawet 525 sprężyn na metr.

 

Wygodne i komfortowe

 

Materace kieszeniowe są niezwykle wygodne, a to głównie dzięki wysokiej elastyczności punktowej. Co oznacza to pojęcie? Sposób, w jaki materac reaguje na nacisk. Wysoka elastyczność punktowa oznacza, że powierzchnia materaca ugina się precyzyjnie, dokładnie w miejscu, w którym wystąpił nacisk. Wiele słabej jakości materacy przy każdej zmiany pozycji ciała ugina się na dużej powierzchni, tworząc duże wgłębienia, które są niewygodne i mogą powodować bóle kręgosłupa oraz dyskomfort podczas snu. Materace sprężynowe kieszeniowe precyzyjnie dostosowują się do kształtu ciała i częstych zmian pozycji, zapewniając komfortowy sen.

 

Wybierając materac, który będzie służył przez wiele lat, warto postawić na model z warstwą pianki lateksowej lub kokosowej, która zapewni jeszcze lepszą elastyczność. Warstwa pianki termoelastycznej o grubości 2, a nawet 3 centymetrów nadaje odpowiednią sprężystość i sprawi, że rano obudzisz się wypoczęty i w pełni sił.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl