Materac ortopedyczny na kręgosłup dla osób cierpiących na bóle.

Materac ortopedyczny na kręgosłup żeby nie bolało

Osoby cierpiące na bóle kręgosłupa powinny zwrócić szczególną uwagę na to, na jakim materacu sypiają. Dzięki odpowiednio dobranemu materacowi można skutecznie niwelować bóle w okolicy kręgosłupa, z kolei źle dobrany produkt może nasilić nasze dolegliwości. Czym kierować się wybierając materac ortopedyczny na kręgosłup?

 

Poziom twardości materaca ortopedycznego

 

Materac ortopedyczny na kręgosłup powinien mieć odpowiedni poziom twardości, czyli nie być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy.  Warto pamiętać, że odczuwanie miękkości ma charakter bardzo subiektywny, dlatego też oznaczenia stopnia twardości podawane przez producentów należy traktować orientacyjnie. Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego produktu jest położenie się na materacu- siadanie nie pozwoli nam wyrobić sobie pełnej opinii- i sprawdzenie, czy jest on dopasowany do naszych potrzeb. Wybór zbyt twardego materaca sprawi, że rano obudzimy się z napiętymi mięśniami i bólem pleców, z kolei produkt bardzo miękki nie zapewni wystarczającego podparcia kręgosłupa i sprawi, że podczas snu będziemy „zapadać się” na jego powierzchni. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób z chorobami kręgosłupa, które wymagają szczególnie dobrze dobranego materaca.

 

Elastyczność punktowa

 

Materac ortopedyczny na kręgosłup powinien zapewniać jak najlepsza elastyczność punktową, której nie należy mylić z elastycznością powierzchniową. Elastyczność punktowa oznacza, że powierzchnia materaca ugina się dokładnie w miejscu, w którym jest on naciskany podczas snu, ale jednocześnie na jego powierzchni nie tworzą się zbyt duże wgłębienia. Dzięki temu kręgosłup ma prawidłowe podparcie podczas snu, co pomaga walczyć ze skrzywieniami oraz bólami zlokalizowanymi w obrębie pleców lub bioder. Wysoką elastycznością punktową charakteryzują się materace z pianki termoelastycznej, która dopasowuje się do kształtu kręgosłupa nie tylko pod naciskiem jego wagi, ale także pod wpływem wysokiej temperatury ciała. Osobom z bólami kręgosłupa polecane są także materace lateksowe, zwłaszcza te z dużą zawartością procentową naturalnego kauczuku. Lateks zapewnia wysoką elastyczność punktową, łącząc zalety bardzo dobrego podparcia kręgosłupa z wygodą snu.

 

Wybierając materac ortopedyczny warto kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami osoby, która będzie na nim spała i dopasować jego twardość oraz elastyczność tak, aby zapewniał jak największy komfort snu.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl