Kto powinien wybierać materace piankowe?

Pianka poliuretanowa stanowi obecnie jeden z najpopularniejszych surowców do produkcji materacy. Dzięki wysokiej sprężystości i odporności na odkształcenia materace piankowe są polecane nawet najbardziej wymagającym klientom.

 

Materace piankowe i ich zalety

Pianka poliuretanowa, wykorzystywana do produkcji nowoczesnych materacy, jest materiałem o wysokiej sprężystości punktowej, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do pozycji ciała podczas snu. Jeżeli należysz do osób, które w nocy częstą zmieniają pozycję ciała, to materac piankowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki wysokiej elastyczności pianka szybko dopasowuje się pod wpływem nacisku ciała, wspierając kręgosłup w każdej pozycji podczas snu. Ciekawą opcją jest innowacyjna pianka termoaktywna, która reaguje nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę ciała, dzięki czemu jeszcze bardziej precyzyjnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Warto pamiętać, że syntetyczna pianka jest materiałem stosunkowo niedrogim, dzięki czemu wykonane z niej materace są cenowo dostępne w zasadzie dla wszystkich. Bardzo dobra relacja ceny do jakości tych materacy sprawia, że są one coraz chętniej wybierane.

 

Innowacyjne materace piankowe 

Do produkcji materacy piankowych używa się obecnie innowacyjnych technologii, dzięki którym są one jeszcze bardziej wygodne i praktyczne. Jedną z nowoczesnych propozycji zaprojektowanych z myślą o komforcie spania jest zastosowanie dwóch rodzajów pianek w jednym materacu. Rdzeń materaca stanowi tradycyjna pianka o wysokiej gęstości, która zapewnia mocne podparcie kręgosłupa, nawet dla osób o dość dużej masie ciała. Warstwa zewnętrzna z kolei jest wykonywana z pianki termoelastycznej o mniejszej gęstości, która dobrze dopasowuje się do pozycji ciała podczas snu i zapewnia duży komfort. Wiele materacy piankowych posiada także warstwę zewnętrzną wyprofilowaną w specjalny sposób, która gwarantuje lepsze dopasowanie oraz delikatny efekt masujący. System specjalnych nacięć na powierzchni materaca to z kolei sposób na zapewnienie jeszcze lepszej wentylacji wnętrza materaca i stworzenie jałowego i suchego środowiska, które nie sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów wywołujących reakcje alergiczne. Dzięki temu materace piankowe są polecane osobom ze skłonnością do uczuleń. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl