Dobry materac łóżkowy - Jak wybrać najlepszy materac ortopedyczny?

Dobry materac łóżkowy - jak dobrać materac ortopedyczny?

Dla kogo?

Materace ortopedyczne, nazywane także rehabilitacyjnymi, przeznaczone są dla wszystkich osób, które skarżą się na bóle pleców lub kręgosłupa na różnych odcinkach. Osoby cierpiące na tego rodzaju dolegliwości powinny przykładać szczególną uwagę do tego, aby materac łóżkowy dobrze dopasowywał się do kształtu kręgosłupa i nie powodował pogłębienia się przypadłości, a jednocześnie wspierał podejmowane działania rehabilitacyjne. Materac rehabilitacyjne są zalecane także osobom z zaburzeniami krążenia i ciśnienia krwi, ponieważ zastosowanie odpowiedniej siły nacisku podczas snu wpływa pozytywnie na układ krwionośny i jego funkcjonowanie.

 

Jakie cechy powinien mieć dobry materac ortopedyczny?

 

Dobry materac ortopedyczny powinien być przede wszystkim dopasowany do indywidualnych potrzeb osoby, która będzie z niego korzystała. Różnorodność dolegliwości sprawia, że nie sposób kierować się jedną regułą dla wszystkich osób. Warto niemniej pamiętać, że materac ortopedyczny powinien wspierać regenerację kręgosłupa i dopasowywać się do jego naturalnych krzywizn, odciążając jednocześnie układ kostny w czasie snu. Dobrej jakości materac nie powinien być zbyt twardy ani zbyt miękki, a jego najważniejszą cechą powinno być właściwe podpieranie kręgosłupa oraz odpowiednia elastyczność punktowa. Elastyczność punktowa określa, z jaką łatwością materac dostosowuje się do kształtu ciała, delikatnie uginając się pod naciskiem i szybko wracając do pierwotnej postaci, gdy nacisk staje się lżejszy. Warto wybierać materace ortopedyczne o wysokiej elastyczności punktowej, które precyzyjnie uginają się w miejscu nacisku, nie tworząc wgłębień o dużej powierzchni, które nie są zdrowe dla kręgosłupa.

 

Jaki rodzaj materaca wybrać?

 

Wśród materacy ortopedycznych można znaleźć wiele modeli kieszeniowo- sprężynowych, które cechuje wysoka elastyczność punktowa. Przykładem tego rodzaju produktu, który z łatwością dopasowuje się do kształtu kręgosłupa i pomaga eliminować jego dysfunkcje, jest materac Orto Dream. Każda z wielu sprężyn składających się na stelaż tego materac jest umieszczona w osobnej kieszeni wykonanej z dobrej jakości materiału, a duża ilość sprężyn sprawia, że materac doskonale wspiera kręgosłup podczas nocnego wypoczynku. Produkt posiada pokrycie z elastycznej termo pianki, które jest wyjątkowo przyjemne w dotyku i zapobiega powstawaniu odleżyn i odparzeń.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl