Jak działają materace masujące?

 

Materace masujące to produkt, który z założenia ma zapewniać lepszy komfort snu. Delikatny masaż całego ciała podczas snu ma właściwości relaksujące oraz prozdrowotne, ponieważ pomaga zapewnić lepsze krążenie krwi oraz zmniejszyć nacisk na powierzchnię ciała, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób o delikatnych naczyniach krwionośnych.

 

Materace masujące 

Sztuka masażu leczniczego i relaksacyjnego w dużej mierze oparta jest na wiedzy, w którym miejscu i z jaką siłą należy uciskać ludzkie ciało, aby zapewnić efekt w postaci odprężenia lub usunięcie bólu w obrębie pleców i barków, a także innych okolic ciała. Na podobnej zasadzie oparte jest działanie materacy masujących, których zadaniem jest nie tylko podpieranie kręgosłupa i zapewnianie komfortu podczas snu, ale także wywieranie delikatnego nacisku w ściśle określonych strefach. Materace masujące, wykonane ze specjalnie zaprojektowanej do tego celu pianki, są wyposażone w specjalną warstwę, którą charakteryzują odpowiednio zaprojektowane nacięcia, wgłębienia i wypustki, których zadaniem jest masowanie powierzchni ciała. Ucisk wywierany przez materac piankowy z opcją masażu jest na tyle niewielki, że nie powoduje dyskomfortu podczas spania, ale jednocześnie wystarczająco mocny, aby zapewnić ciału odczuwalny relaks.

 

Dla kogo materace masujące?

Materace masujące są zalecane wszystkim tym, którzy pragną podnieść komfort swojego nocnego wypoczynku: dla wielu osób to prawdziwa dawka luksusu na co dzień. Delikatny masaż podczas snu jest polecany w szczególności osobom, które mają problemy z krążeniem i po nocy budzą się ociężałe, często także z uczuciem odrętwienia dłoni i stóp. Materac masujący pomaga pobudzić krążenie krwi, także podczas snu, dzięki czemu znika uczucie porannej ciężkości. To także dobra opcja dla osób prowadzących siedzący, mało aktywny tryb życia, które odczuwają bóle pleców oraz kręgosłupa. Masaż przy użyciu warstwy specjalnie wyprofilowanej pianki pomaga zrelaksować i rozluźnić mięśnie, które napinają się podczas dnia pracy, w szczególności jeżeli spędzamy wiele godzin za biurkiem. Materac tego rodzaju pomaga uporać się z bólami pleców oraz karku, odciążając mięśnie odpowiedzialne za utrzymywanie prawidłowej postawy pleców, kręgosłupa oraz głowy.

 

Decydując się na materac masujący warto wybrać produkt wysokiej jakości, wykonany z termoelastycznej pianki, która zapewnia trwałość oraz najlepszy efekt.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl