Dlaczego warto wybrać materac sprężynowy?

Materace sprężynowe nie zawsze cieszą się dobrą opinią. Wiele osób uważa, że przez zastosowanie mało elastycznych sprężyn słabej jakości mogą one być niewygodne, zbytnio zapadać się podczas snu lub powodować dyskomfort. O ile w przypadku materacy gorszej jakości taka opinia może okazać się prawdą, to wśród wielu produktów dostępnych na rynku można bez trudu znaleźć materace sprężynowe o wysokiej jakości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

 

Materace bonelowe

 

Materace sprężynowe bonelowe należą obecnie do najbardziej popularnych, głównie ze względu na dużą dostępność i stosunkowo niską cenę. W materacach tego rodzaju umieszczone są sprężyny z drutu bonelowego, stosowane w tapicerstwie od bardzo dawna. Są one połączone ze sobą w zwoje, których większa ilość przekłada się na grubość i sprężystość materaca, a także na jego jakość. Do najbardziej cenionych nalezą materace sprężynowe pięciozwojowe. Wybierając tego rodzaju produkt, warto zwrócić uwagę na jakość drutu, który został użyty do jego produkcji. Grubszy drut o wyżej jakości, potwierdzonej na przykład przez certyfikat ISO 9001, to gwarancja wyższej jakości i trwałości materaca.

 

Materace kieszeniowe

 

Materac sprężynowy kieszeniowy to bardziej nowoczesna wersja znanego od wielu dekad produktu. Sprężyny mają tutaj nieco inny kształt, przypominają bardziej walec niż i mają mniejszą średnicę, dzięki czemu w materacu można umieścić większą ich ilość. Każda sprężyna jest umieszczona w specjalnym woreczku z odpornej na uszkodzenia tkaniny, dzięki czemu stanowi w zasadzie niezależny mechanizm. W materacach kieszeniowych sprężyny nie są ze sobą połączone i pracują niejako niezależnie, dzięki czemu materac sprężynowy tego rodzaju charakteryzuje o wiele lepsza elastyczność punktowa. W praktyce oznacza to, że pod wpływem nacisku ugina się on precyzyjnie właśnie w tym miejscu, nie powodując niewygodnych wgłębień o dużej powierzchni. Warto wybrać materac sprężynowy, w którym na metr kwadratowy przypada jak największa ilość sprężyn, ponieważ taka budowa zapewnia wysoką elastyczność i komfort podczas snu. Dobrym przykładem może być materac sprężynowy Comfort Strong, w którym na metr kwadratowy przypada aż 266 sprężyn umieszczonych w elastycznych kieszeniach.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl