Dlaczego materac powinien być antyalergiczny?

Zdecydowanie bardzo dużą część dnia spędzamy w naszym łóżku. Nie spędzamy czasu w łóżku tylko i wyłącznie podczas snu, ale również w łóżku oglądamy telewizję czy też czytamy książkę. Podczas wykonywania właśnie tych czynności jesteśmy narażeni na zaostrzenie alergii lub w ogóle jej nabycie. Tak naprawdę odpowiedzialne są za to grzyby, roztocze oraz drobnoustroje. Są to bardzo silne alergeny. Właśnie te znane mikroorganizmy szczególnie w materacu czują się idealnie.

A dlaczego roztocze można tak często w materacach znaleźć? Tak naprawdę na to jest kilka powodów. Pierwszym z powodów dlaczego tak się dzieje jest kwestia temperatury, która panuje w naszej sypialni. Temperatura oscyluje w granicach między dwadzieścia jeden do dwadzieścia pięć stopni Celsjusza. Zasada jest taka, że im w pomieszczeniach jest cieplej, tym roztocza mogą się mnożyć. Właśnie z tego powodu tak bardzo ważne jest regularne wietrzenie naszej sypialni. Oprócz tego sami w sobie generujemy dużo ciepła. Ciepło to promieniuje na cały nasz materac. W związku z tym z kolei materac powinien mieć odpowiednią wentylację. Kolejny bardzo istotny powód to wilgoć. Jest ona generowana głównie przez człowieka. Podczas snu pocimy się, a on jest już wchłonięty bezpośrednio przez materac. Również z tego powodu roztocza w materacu mają się świetnie. Odpowiedzialny jest również za to brak światła w sypialni. A jak możemy przeciwdziałać rozwojowi roztoczy? Jest na to świetny sposób. Wszystkie powyżej wymienione czynniki możemy w pewnym sensie ograniczyć. Sposobem tym jest użycie materacu antyalergicznego. Materace antyalergiczne charakteryzują się taką technologią, która hamuje rozwój roztoczy jak i także innych alergenów. Pierwszym takowym czynnikiem jest wentylacja. Wentylacja zwykle jest zapewniona dzięki odpowiedniemu pokrowcowi. Cechą dodatkową takowego pokrowca jest fakt, że jest on zdejmowany. Jest to świetne rozwiązanie ponieważ możemy go spokojnie wyprać wraz ze wszystkimi drobnoustrojami. Oprócz pokrowców chciałabym się skupić na świetnym przykładzie materacy antyalergicznych. Do nich właśnie należą głównie materace lateksowe. W materacach tych sam materiał w sobie ogranicza rozwój wszelkich drobnoustrojów. Poza tym materace z kokosu w świetny sposób chronią przez rozwijaniem mikroorganizmów. Ostatni z polecanych materacy antyalergicznych są materace z wełną owczą. Nie od dziś wiadomo, że wełna pozwala na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz materaca jak i także pozwala na wentylację w trakcie snu. Właśnie dzięki temu grzyby, roztocza oraz drobnoustroje nie mają takowych sprzyjających warunków właśnie do rozwoju.

Należy pamiętać dokładnie, że antyalergiczne materace nie są tylko i wyłącznie przeznaczone dla osób, które cierpią na jakieś uczulenie czy też na jakieś zamówienie. Jednakże w każdym wieku niestety możemy nabawić się alergii. Szczególnie dzieje się to w nieprzyjaznym środowisku. Bardzo ważny jest odpowiedni materac, który zapewni nam zdrowie jak i także bardzo ważną higienę.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl