Czy warto kupować materace z pokrowcem?

Wybierając materac do spania, koncentrujemy się zazwyczaj na jego twardości, sprężystości oraz na tym, z jakiego surowca został wykonany. Ciągle jednak nie wszyscy klienci wiedzą, jak ważnym elementem jest pokrowiec na materac.

 

Materace z pokrowcem

Materace z pokrowcem to dobre rozwiązanie do każdego typu sypialni. Zastosowanie zdejmowanego pokrowca sprawia, że utrzymanie materaca w czystości jest znacznie łatwiejsze. Zewnętrzna warstwa pokrowca zatrzymuje brud, wilgoć oraz drobnoustroje na powierzchni, w większości nie przepuszczając ich do wnętrza wkładu materaca. Warto wybierać przede wszystkim wygodne w użyciu pokrowce zapinane na zamek błyskawiczny, które można łatwo zdjąć w razie potrzeby. Zdjęty pokrowiec można łatwo uprać w domowej pralce, oczyszczając go z zabrudzeń. Wiele pokrowców można prać w wysokich temperaturach, które doskonale radzą sobie z bakteriami, grzybami i innymi szkodliwymi drobnoustrojami, które są szczególnie groźne dla osób ze skłonnością do alergii. Materace z pokrowcem to idealne rozwiązanie do sypialni alergików, którzy źle znoszą kontakt z roztoczami kurzu domowego, ponieważ częste pranie pokrowca pozwala znacznie łatwiej utrzymać materac i łóżko w odpowiedniej czystości.

 

Dlaczego warto wybierać materace z pokrowcem?

Nowoczesne pokrowce zapewniają komfort snu nie tylko alergikom. Możliwość częstego prania sprawia, ze sam materac łatwiej zachować w czystości i będzie nam on mógł służyć znacznie dłużej, nie tracąc swoich właściwości. Materace z pokrowcem dostępne w ofercie Natura Zone posiadają dodatkowe właściwości antyalergiczne oraz relaksujące, dzięki czemu znacznie zwiększają komfort użytkowania materaca. Przykładem może być pokrowiec 3D Tensile Stretch, który dzięki swojej wielowymiarowej strukturze zapewnia jeszcze lepszą cyrkulację powietrza oraz delikatnie masuje ciało podczas snu. Inną godną uwagi opcją jest pikowany pokrowiec Aloe Vera, posiadający właściwości relaksujące i odświeżające dzięki zastosowaniu  dodatku aktywnego aloesu.

Decydując się na nowy materac warto zwrócić uwagę także na pokrowiec, który zapewnia zupełnie nowy i o wiele lepszy komfort użytkowania na co dzień. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl