Czy pozycja w jakiej śpimy ma wpływ na wybór materaca?

Czy to, w jakiej pozycji najczęściej śpimy w nocy, powinno mieć wpływ na to, jakie materace do łóżka powinniśmy wybierać? Okazuje się, że jak najbardziej. Sprawdź, jaki materac będzie najlepszy dla Ciebie.

 

Pozycja w jakiej śpimy w nocy w dużej mierze określa, które partie ciała będą potrzebowały mocniejszego podparcia ze strony materaca.

 

Dla śpiących na boku

 

Na boku prawym lub lewym śpi najwięcej osób. Popularną odmianą jest pozycja embrionalna, z lekko ugiętymi nogami przyciągniętymi mniej lub bardziej w stronę klatki piersiowej. Taka pozycja podczas snu sprawia, że zwiększa się nacisk w okolicy bioder oraz barków, w związku z czym materac powinien być stosunkowo miękki, aby lepiej dopasować się do kształtu ciała i nie powodować ucisku. Dla osób śpiących na boku idealne będą materace do łóżka wykonane z pianki elastycznej, która łatwo dopasowuje się do pozycji ciała pod wpływem nacisku. Dobrym rozwiązaniem będą materace do łóżka z pianki termoelastycznej, która reaguje nie tylko na nacisk, ale także na ciepło ludzkiego ciała.Dla śpiących na plecach

 

Spanie na plecach stwarza mniejsze zagrożenie dla kręgosłupa niż na brzuchu lub na boku. W tej pozycji kręgosłup pozostaje w naturalnej pozycji, więc o ile materac nie jest bardzo twardy lub bardzo miękki, nie powinien powodować bólów pleców ani uczucia dyskomfortu. Materace do łóżka osób śpiących na plecach mogą być wykonane z lateksu lub pianki, sprawdzą się także wersje sprężynowe i kieszonkowe. Warto zwrócić uwagę na materace posiadające 7=strefowy system podparcia, który właśnie podczas snu na plecach zapewnia najwięcej korzyści.

 

Dla śpiących na brzuchu

 

Osoby śpiące na brzuchu powinny unikać bardzo miękkich, elastycznych materace do łóżka. Zbyt miękki materac pod wpływem nacisku brzucha zapada się, co powoduje odbiegające od naturalnego wygięcie kręgosłupa na odcinku lędźwiowym, co w dłuższej perspektywie czasu może powodować ból pleców i dyskomfort po wstaniu z łóżka. Osoby śpiące na brzuchu powinny postawić na materace średnio twarde, które z łatwością utrzymają kręgosłup w odpowiedniej pozycji, ale jednocześnie nie będą uciskać brzucha i znajdujących się w nim narządów wewnętrznych.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl