Wady i zalety materacy kieszonkowych

Materace kieszonkowe są niezwykle popularne, ponieważ zapewniają dobre podparcie kręgosłupa, a jednocześnie relacja ich ceny w stosunku do jakości jest bardzo korzystna. Jakie są ich wady i zalety?

 

Jak działają materace kieszonkowe?

Niektórzy klienci uważają, że materace sprężynowe to produkt przestarzały, kojarzący się z minioną epoką, kiedy to materace były niewygodne, a sprężyny skrzypiały przy każdym ruchu. Obecnie pogląd ten nie ma już racji bytu, głównie za sprawą nowoczesnych materacy kieszonkowych, które oferują zupełnie nową jakość wypoczynku. Konstrukcja materacy kieszonkowych jest co prawda oparta na systemie sprężyn, jednak w tym wypadku każda sprężyna funkcjonuje jako osobny mechanizm. Pojedyncze sprężyny umieszczane są w kieszonkach, czyli wykonanych z trwałej tkaniny woreczkach, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. Dzięki systemowi kieszeniowemu każda sprężyna porusza się niezależnie od pozostałych, a elastyczność punktowa materaca znacznie wzrasta. Jedną z najważniejszych zalet materacy kieszonkowych jest zapewnienie dobrego podparcia kręgosłupa i trwałość konstrukcji, a także elastyczność, dzięki której materac ugina się pod naciskiem ciała dokładnie w tym miejscu, w którym działa na niego ciężar.

 

Nowoczesne materace kieszonkowe

Nowoczesne materace kieszonkowe zawdzięczają swoją wysoką jakość zastosowaniu dużej ilości sprężyn na małej powierzchni. Warto sprawdzić ten parametr przed zakupem i wybierać materace, które mają przynajmniej 250 sprężyn na metr kwadratowy. Niektórzy producenci, w tym NaturaZone, oferują materace, w których ilość sprężyn jest nawet dwukrotnie większa, zapewniając jeszcze lepsze podparcie kręgosłupa i lepsze dopasowanie się do jego naturalnych krzywizn. Dzięki zastosowaniu dużej ilości sprężyn umieszczonych w kieszonkach materac dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, niezależnie od tego, czy śpimy na plecach, na brzuchu czy na boku, a także dynamicznie dostosowuje się do zmian pozycji ciała podczas snu. Większość materacy kieszonkowych posiada dodatkowe warstwy wykonane z pianki elastycznej lub maty kokosowej, które otaczają wkład sprężynowy, zapewniając jeszcze większa wygodę użytkowania i nadając materacowi pożądany stopień miękkości. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na modele ze zdejmowanym pokrowcem, który można często prać, zapewniając tym samym komfort użytkowania oraz zapobiegając rozwojowi drobnoustrojów, które mogą wywoływać alergie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl