Strong Natural: materac do zadań specjalnych

Kiedy rozpoczynałem test materaca Strong Natural, nie do końca wiedziałem, czego się po nim spodziewać. Z pozoru dość typowy, raczej twardy materac o oznaczeniu H3/H4, wykonany w dobrze znanej nam już technologii sprężyn kieszeniowych, wypełniony wkładem lateksowym i kokosowym. Parametry produktu są, jak przystało na tego producenta, bardzo dobre, jednak o prawdziwej wartosci materaca Strong Natural przekonałem się dopiero po kilku dniach testu. Czym wyróżnia się on na tle konkurencji?

 

Niezależnie od wagi

 

Strong Natural to materac dość twardy, który przypadnie do gustu osobom lubiącym produkty dobrze podpierające kręgosłup. Jego podstawowa konstrukcja została oparta o wkład ze sprężyn kieszeniowych, który dobrze sprawdza się w przypadku osób cierpiących na bóle kręgosłupa oraz tych, które w trakcie snu często zmieniają pozycję. Zagęszczenie 266 sprężyn na m2 nie jest może największe (w końcu w niektórych materacach możemy już spotkać super elastyczne wkłady z ilością sprężyn przekraczającą 500 sztuk na m2), jednak w mojej opinii ta ilość jest zupełnie wystarczająca. Materac jest elastyczny i podczas zmiany pozycji ciała ugina się dokładnie tam, gdzie powinien, nie tworząc niewygodnych wgłębień o dużej powierzchni. Dużym atutem, który wyróżnia ten materac na tle konkurencji, jest z pewnością zastosowanie 7 stref twardości, dzięki którym materac jest idealnie dopasowany do krzywizn ciała i zróżnicowanych potrzeb każdej jego strefy. Materac Strong Natural jest bardziej twardy w miejscach takich jak biodra i kręgosłup, które wymagają mocnego podparcia, a zarazem odrobinę bardziej miękki w strefie głowy, szyi, barków oraz łydek, ułatwiając krążenie krwi i relaksując mięśnie.

Połączenie elastycznych stref twardości z solidnymi sprężynami kieszeniowymi sprawia, że materac świetnie sprawdza się nawet w przypadku osób o dość dużej wadze ciała. Elastyczne, ale bardzo wytrzymałe sprężyny bez trudu wytrzymają nacisk ciała o wadze znacznie przekraczającej 100 kilogramów, ciągle zapewniając tą samą, bajeczną wręcz jakość snu.

 

Naturalne komponenty

 

Z pozoru materac Strong Natural może sprawiać wrażenie, że jego główne zalety to solidna konstrukcja, mocne materiały, dzięki którym produkt poradzi sobie w każdej sytuacji. Warto jednak wspomnieć także o wypełnieniu materaca, które zostało wykonane z warstwy włókien kokosowych oraz lateksowych, zapewniających miękkość i elastyczność. 1,5 centymetrowa okładzina z naturalnego kokosa sprawia, że materac jest antyalergiczny i antygrzybiczny, dzięki czemu nawet przy regularnym stosowaniu nie sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Wkład kokosowy pozwala też na znacznie lepszą wentylację, która pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę i zmniejszyć poziom wilgotności materaca, zapewniając tym samym lepszy sen.

 

Materac Strong Natural zaskoczył mnie ciekawym połączeniem solidnej technologii sprężyn kieszeniowych z warstwą super elastycznego lateksu i naturalnego kokosu. Produkt mogę polecić wszystkim, którym zależy na dość twardym materacu i elastycznej konstrukcji.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl