Piankowy komfort

Pianka memory została wynaleziona przez naukowców pracujących dla NASA jako materiał do zadań specjalnych. Obecnie znajduje zastosowanie jako wypełnienie wielu dobrej jakości materacy, między innymi Soft Bliss. Jak pianka memory sprawdza się w codziennym użytkowaniu?

 

Pianka memory

 

Pianka memory zastosowana do produkcji materaca Soft Bliss to materiał wysokiej jakości. Posiada ona tzw. pamięć materiału, co oznacza, że pod wpływem wyższej temperatury ciała pianka dopasowuje się do jego kształtu, a w momencie, kiedy zmieniamy pozycję i nacisk staje się mniejszy, materiał wraca do swojego pierwotnego kształtu. To idealne rozwiązanie dla osób, które podczas nocy często zmieniają pozycję ciała. Materac z pianki memory bardzo szybko reaguje na zmianę pozycji, dopasowując się do temperatury skóry i ciała. Co więcej, dzięki wysokiej elastyczności, tworzywo dobrze podpiera kręgosłup i sprawia, że rano wstajemy wypoczęci i zrelaksowani. Materac Soft Bliss posiada innowacyjny system 7 stref podparcia, co znaczy że jest wykonany z pianek o różnych stopniach gęstości, ulokowanych strefowo. To rozwiązanie znane jest między innymi z wielu materacy kieszeniowych, w przypadku produktu z pianki sprawdza się co najmniej tak samo dobrze. Pas nieco bardziej gęstej pianki memory został ulokowany w obszarze lędźwi, dzięki czemu dobrze podpiera kręgosłup. Z kolei w strefie głowy, szyi i stóp umieszczono nieco bardziej elastyczną i miękką piankę, które delikatnie masuje wrażliwe partie ciała i nie blokuje swobodnego przepływu krwi. Rdzeń materaca Soft Bliss posiada nowatorskie, strefowe nacięcia, dzięki czemu jeszcze lepiej podpiera kręgosłup, niezależnie od pozycji, którą przybieramy podczas snu.

 

Dla alergików i nie tylko

 

Piankowy materac to dobre rozwiązanie dla osób, które skarżą się na bóle kręgosłupa. Spodoba się także osobom ze skłonnością do alergii, ponieważ nie sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Materac Soft Bliss jest lekki i przewiewny, dzięki czemu łatwo utrzymać go w czystości. Dużym atutem jest także dobrej jakości zdejmowany pokrowiec 3D Tensile. Pokrowiec jest zapinany na zamek błyskawiczny, dzięki czemu można go łatwo zdjąć i wyczyścić, bez konieczności prania całego materaca. To także dobre rozwiązanie dla osób ze skłonnością do alergii, ponieważ znacznie ułatwia zachowanie czystości i pozbycie się drobinek kurzu, które mogą powodować uczulenia.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl