O czym należy pamiętać, urządzając sypialnię dla pary?

 

Urządzenie funkcjonalnej i eleganckiej sypialni dla pary może być nie lada wyzwaniem. Pomieszczenie to powinno być wygodne i komfortowe, a przy tym stwarzać odpowiedni nastrój, zachęcający do wspólnego odpoczynku. Jak sprostać tym wymaganiom?

 

Przede wszystkim: wygodne łóżko 

Wygodne łóżko jest podstawowym elementem, który powinien znaleźć się w każdej sypialni. W przypadku sypialni dla pary łóżko powinno być odpowiednio duże, aby zapewniać komfortowy wypoczynek dla dwóch osób, czyli jego szerokość nie powinna być mniejsza nić 140, a najlepiej 160 centymetrów. Wiele par skarży się, że zastosowanie 2 materacy w małżeńskim łożu to niewygodne rozwiązanie, które stwarza niepotrzebny dystans. Warto więc sięgnąć po materace 160x200 centymetrów, które idealnie spełnia oczekiwania par, które cenią komfort wypoczynek.

 

 

Funkcjonalna przestrzeń dla dwojga

Łóżko to niewątpliwie najważniejszy element sypialni, jednak równie ważna jest przestrzeń do przechowywania. Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie ramy łóżka z dużymi szufladami, w których można przechowywać pościel oraz dodatkowe koce. Dla wygody każdego z partnerów warto zdecydować się na zakup dwóch niewielkich stolików lub szafek nocnych, w których można przechowywać niezbędne drobiazgi: okulary, ulubioną książkę, chusteczki higieniczne lub niezbędne kosmetyki, takie jak krem do rąk czy zapachowy olejek do masażu. W każdej sypialni powinna znaleźć się także funkcjonalna szafa lub komoda, w której para będzie mogła umieścić swoje ubrania, a także bieliznę nocną, szlafroki i ręczniki. Poza wieszakami do przechowywania ubrań, które nie powinny się pognieść, przydatne będą także półki do przechowywania codziennej odzieży oraz szuflady na drobiazgi, na przykład na biżuterię, skarpetki lub bieliznę osobistą.

 

Nastrojowe oświetlenie i kolory

Sypialnia to miejsce, które powinno zachęcać do odpoczynku i relaksu. Warto zadbać o nastrojowe oświetlenie: małe lampki nocne dla każdego z partnerów, które mogą być umieszczone obok zagłówka łóżka lub na szafkach nocnych, a także dużą stojącą lampę. Górne oświetlenie niekoniecznie sprawdza się w sypialni, w której zależy nam na zbudowaniu nastroju intymności, więc warto zastąpić je nieco mniej agresywnymi, mniejszymi lampkami. Podczas urządzania sypialni warto zadbać o elementy wyposażenia, które zbudują ciepły i przytulny klimat, takie jak puszysty dywan, miękkie zasłony oraz dodatki w ciepłych barwach. Również ściany powinny być pomalowane na przyjazne, ciepłe kolory, które zapewniają poczucie bezpieczeństwa i dobry nastrój.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl