Materace antyalergiczne dla komfortowego snu

 

Osoby ze skłonnościami do alergii doskonale wiedzą, jak ważne jest przebywanie w środowisku, które nie sprzyja rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Jednym z elementów wyposażenia mieszkania, który ma kluczowe znaczenie dla alergików, jest materac do spania.

 

Jakie materace dla alergików?

Wybór odpowiedniego materaca dla alergika ma szczególne znaczenie, ponieważ ze względu na sposób jego użytkowania stanowi on co do zasady doskonałe środowisko do rozwoju bakterii, drobnoustrojów oraz grzybów powodujących uczulenia. Na stworzenie środowiska odpowiedniego do życia bakterii składają się trzy czynniki: ciemność panująca zazwyczaj w sypialni, ciepło wydzielane przez ciało ludzkie podczas snu, a także naturalna wilgoć związana chociażby z procesem pocenia się. Z tego względu w sypialniach osób ze skłonnością do uczuleń powinno stosować się materace antyalergiczne, które posiadają specjalne systemu zapewniające lepszą wentylację. Należą do nich przede wszystkich produktu z siecią specjalnych nacięć i drobnych otworów, które poprawiają przewiewność i wentylację materaca, odprowadzając wilgoć niezbędną do rozwoju mikroorganizmów. Dodatkowa wentylacja pomaga także obniżyć temperaturę panującą wewnątrz materaca, co także ma duże znaczenie dla ograniczenia rozwoju szkodliwych drobnoustrojów.

 

 

Jaki materac antyalergiczny wybrać?

Materace polecane alergikom to przede wszystkim produkty wyposażone w dodatkowy system wentylacji. Dobrym wyborem będą także produkty wykonane z surowców, które nie stanowią dobrego środowiska do rozwoju mikrobów i roztoczy kurzu domowego, np. z włókien lateksowych lub z pianki elastycznej. Materace antyalergiczne powinny także być wykonane z surowców łatwych do utrzymania w czystości. Duże znaczenie ma tutaj zdejmowany pokrowiec, który można łatwo zdjąć i często prać, nie dopuszczając do nagromadzenia się w nim bakterii szkodliwych dla alergików. Dzięki utrzymywaniu materaca oraz pościeli w czystości tworzymy w sypialni nie tylko komfortowe warunki do odpoczynku, ale także środowisko przyjazne osobom ze skłonnością do alergii. Warto także zadbać o prawidłowe wyposażenie sypialni, w której należy unikać nagromadzenia przedmiotów gromadzących kurz, takich jak maskotki i inne bibeloty, a także dywany z długim włosem, stosunkowo trudne do utrzymania w czystości i meble tapicerowane materiałami takimi jak plusz i aksamit, na których łatwo gromadzi się kurz.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl