Materac sprężynowy kieszeniowy: wysoka jakość w dobrej cenie

Wiele osób, słysząc nazwę materac sprężynowy kieszeniowy, ma przed oczami niezbyt wygodne materace starego typy, w których metalowe sprężynki trzeszczą pod każdym ruchem i powodują dyskomfort podczas snu. Nic bardziej mylnego! Materace kieszeniowe to zupełnie nowy typ produktu, który cechuje wysoka jakość wykonania i znacznie lepszy komfort użytkowania.

 

Na czym to polega?

 

Materac sprężynowy kieszeniowy to taki, którego podstawowy wkład został wykonany z systemu wielu metalowych sprężyn. W przeciwieństwie do materacy starego typu, każda pojedyncza sprężyna została umieszczona w kieszeni wykonanej z dobrej jakości tkaniny. Dzięki zastosowaniu tak precyzyjnego systemu, w którym każda sprężyna pracuje jako odrębny mechanizm, materace tego rodzaju nie wydają nieprzyjemnych dźwięków podczas zmiany pozycji ciała, a metalowe elementy wkładu nie naciskają na skórę. Kieszenie sprawiają, że materac jest znacznie mniej podatny na odkształcenia, nawet po wielu latach użytkowania, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowany w głównej sypialni i eksploatowany codziennie.

 

Zalety materacy kieszeniowych

 

Materac sprężynowy kieszeniowy, zwany także woreczkowym, charakteryzuje dość dobra elastyczność punktowa. Dzięki temu, że każda sprężyna jest umieszczona w oddzielonej od siebie kieszonce, pracuje indywidualnie. Oznacza to, że kiedy naciskamy na materac np. podczas zmiany pozycji ciała we śnie, ugina się on tylko w jednym konkretnym miejscu, nie tworząc niewygodnych zagłębień o dużej powierzchni. Elastyczność punktowa sprawia, że materac jest komfortowy i może być używany także przez osoby cierpiące na bóle kręgosłupa.

 

Jaki materac wybrać?

 

Decydując się na materac sprężynowy kieszeniowy, warto sugerować się ilością sprężyn przypadających na metr kwadratowy. Zazwyczaj przyjmuje się, że 260 sprężyn na metr zapewnia odpowiednią elastyczność i komfort snu, ale niektóre materace mogą mieć nawet 500 sprężyn, dzięki czemu ich jakość jest jeszcze większa. Ciekawą opcją są materace kieszeniowe, które poza wkładem ze sprężyn w woreczkach posiadają także dodatkowe obłożenie z warstwy lateksowej lub pianki poliuratenowej. Zastosowanie dodatkowej warstwy sprawia, że materac lepiej reaguje na nacisk ciała i elastycznie dopasowuje się do pozycji podczas snu.

 

Materace sprężynowe kieszeniowe są chętnie wybierane przez osoby, które szukają dobrej jakości w przystępnej cenie. To idealne rozwiązanie, jeżeli chcesz, aby materac służył Ci przez długie lata bez utraty elastyczności, ale jednocześnie nie zrujnował Twojego budżetu.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl