Materac lateksowy: zalety i zastosowanie

 

Materac lateksowy to nowoczesny produkt, który cieszy się dużym uznaniem rehabilitantów, osób cierpiących na alergie oraz choroby kręgosłupa. Jakie są jego najważniejsze cechy?

 

Pianka lateksowa i jej właściwości 

Materace lateksowa są produkowane z wysokiej jakości pianki lateksowej. Pianka powstaje przez połączenie lateksy syntetycznego z naturalnym mleczkiem pochodzącym z drzewa kauczukowego. Im większa procentowa zawartość naturalnego kauczuku, tym wyższa jakość materaca i lepsze właściwości. Materace tego typu charakteryzują się bardzo wysoką sprężystością, dzięki czemu dobrze podtrzymują kręgosłup, utrzymując go w prawidłowej pozycji podczas snu, a także odciążają stawy oraz układ krwionośny, nie uciskając zbyt mocno na okolice ciała takie jak szyja, gdzie znajdują się ważne naczyni krwionośne. Materac lateksowy generuje wiele punktów podparcia, dzięki czemu komfort spania jest bardzo wysoki, a rano budzimy się wypoczęci i zrelaksowani. Co więcej, pianka lateksowa bardzo szybko i precyzyjnie reaguje na nacisk ciała i dobrze dopasowuje się do jego kształtu, dzięki czemu na jego powierzchni nie powstają niepotrzebne wgłębienia. Dzięki wysokiej elastyczności punktowej materac lateksowy minimalizuje ryzyko powstawania wad kręgosłupa i jest polecany również osobom cierpiącym na bóle pleców.

 

Matera lateksowy: dla kogo?

Wybierając materac lateksowy warto sięgnąć po model, który posiada nacięcia na całej powierzchni. Nie tylko wpływają one na polepszenie komfortu nocnego wypoczynku, ale także sprawiają, że materac zyskuje dodatkową wentylację, dzięki której na jego powierzchni nie rozwijają się bakterie, wirusy ani grzyby. System otworów wentylacyjnych sprawia, że materac lateksowy posiada właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne, dzięki czemu może być stosowany przez osoby cierpiące na alergie. Dużą zaletą lateksu jest także łatwość utrzymania go w czystości, dzięki czemu jego konserwacja i codzienne użytkowanie jest łatwe i przyjemne. Materace lateksowe, ze względu na właściwości antyalergiczne oraz dobre podparcie, które zapobiega powstawaniu skrzywień kręgosłupa, są polecane także do łóżek dzieci i noworodków już od pierwszych miesięcy życia. Warto wybrać model z dodatkowym pokrowcem, który ułatwia czyszczenie materaca.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl