Lateksowy materac Natural Memory

Materace lateksowe, pomimo dość wysokiej ceny, zyskują sobie coraz większe grono zwolenników, którzy doceniają wysoką elastyczność, trwałość i właściwości antyalergiczne. Testują materac Natural Memory miałem okazję osobiście przekonać się o jego najważniejszych cechach.

 

Dobre dopasowanie do pozycji ciała podczas snu

 

Materac Natural Memory, tak jak wszystkie materace lateksowe, został wyprodukowany z elastycznej mieszanki naturalnego mleczka kauczukowego z dodatkiem syntetycznego kauczuku. Materac posiada 16 centymetrową płytą z wysokiej jakości lateksu, która została obłożona 3 centymetrową warstwą zewnętrzną, wykonaną z termo elastycznej pianki Visco Memory. Dzięki temu prostemu zabiegowi materac lateksowy staje się jeszcze bardziej elastyczny i lepiej dopasowuje się do pozycji ciała i efektywniej podpiera kręgosłup. Inteligentna pianka dopasowuje się do kształtu ciała nie tylko na podstawie nacisku i jego naturalnych krzywizn, ale także na podstawie temperatury. W miejscach, gdzie ciało ma wyższą temperaturę, pianka stopniowo staje się bardziej elastyczna, zapewniając lepsze dopasowanie i znacznie większy komfort snu.

 

Dla alergików i nie tylko

 

Podstawą materaca Natural Memory jest specjalnie wyprofilowana płyta lateksowa, która dzięki odpowiedniej konstrukcji posiada siedem zróżnicowanych stref twardości. To rozwiązanie stosowane przede wszystkim w materacach kieszeniowych, ale w wersji lateksowej także sprawuje się znakomicie, zapewniając dobre podparcie w lędźwiowym odcinku kręgosłupa oraz pod biodrami, gwarantując także większą elastyczność w okolicy głowy i szyi, a także łydek. Takie rozwiązanie sprawia, że kręgosłup zachowuje odpowiednią postawę podczas snu, a zrelaksowane mięśnie bez trudu odpoczywają.

Materac Natural Memory posiada na całej powierzchni specjalne otwory, dzięki którym jest on jeszcze bardziej elastyczny. Otwory te zapewniają także znacznie lepszą wentylację, dzięki której materac nawet w ciepłe dni nie nagrzewa się zbytnio i zapewnia przyjemny chłód podczas snu. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że lateks stanowi jałowe środowisko, w którym nie rozwijają się bakterie ani inne drobnoustroje, co czyni go idealnym produktem dla alergików.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl