Jaki materac wybrać?

Jaki materac wybrać? -Na rynku jest obecnie wiele typów.

Wybierając dla siebie idealny materac należy przede wszystkim zastanowić się, jakie jego cechy są dla nas najważniejsze. Na rynku jest obecnie wiele typów materacy: sprężynowe, lateksowe i piankowe, a każdy z nich charakteryzują nieco inne parametry. Warto przyjrzeć się najpopularniejszym typom materacy i sprawdzić, który będzie najlepiej pasował do naszych potrzeb.

 

Materace lateksowe

 

Materace lateksowe wykonane są najczęściej z mieszaniny naturalnego mleczka kauczukowego oraz jego syntetycznej wersji. Jedną z ich największych zalet jest hipoalergiczność: tworzywo lateksowe nie sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, dzięki czemu materac tego rodzaju świetnie sprawdzi się w sypialni osoby ze skłonnością do alergii. Dodatkową zaletą jest także uczucie przyjemnego chłodu oraz delikatnej wentylacji, który zapewnia materac lateksowy. Tego rodzaju produkty cechuje także dobra elastyczność i podparcie dla kręgosłupa. Lateks jest tworzywem łatwo dopasowującym się do kształtu ciała, dzięki czemu szybko reaguje na zmiany pozycji podczas snu i tak samo szybko wraca do swojego wyjściowego kształtu.

 

Materace piankowe

 

Materace piankowe cechuje wysoka elastyczność. Dzięki zastosowaniu pianki termoplastycznej dobrej jakości, materac tego rodzaju dopasowuje się do kształtu ciała nie tylko pod wpływem jego nacisku, ale także pod wpływem wydzielanej wysokiej temperatury. Dzięki zastosowaniu takiego materaca uzyskujemy efekt znacznie lepszy niż w przypadku sprężyn lub innego rodzaju wkładów, a punktu nacisku zostają zredukowane nawet w 80 %. Jeżeli zastanawiasz się, jaki materac wybrać do łóżka, w którym śpią 2 osoby, to materac piankowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Na powierzchni pianki nie tworzą się trwale wgłębienia, a nacisk spowodowany przez jedną osobę nie wywołuje zmiany kształtu ani pozycji materaca po drugiej stronie łóżka. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku osób, pomiędzy którymi występuje duża różnica wagi.  

 

Na pytanie jaki materac wybrać warto odpowiedzieć sobie jeszcze zanim przystąpimy do przeglądania dziesiątek lub nawet setek produktów dostępnych w sklepach, aby uniknąć zawrotu głowy podczas zakupów. Odpowiedź na kilka podstawowych pytań o ważne dla nas cechy materaca powinny znacznie ułatwić to zadanie.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl