Jak wybrać najlepsze łóżko do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy to prawdziwe królestwo malucha, musi  się więc w nim znaleźć wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jednym z najważniejszych elementów, które należy wybrać bardzo starannie, jest łóżko.

Łóżko- zabawka dla malucha

Młodsze dzieci, zwłaszcza kilkulatki, skupiają się przede wszystkim na zabawie, dzięki której nie tylko miło spędzają czas, ale także uczą się nowych umiejętności i rozwijają kreatywność. Warto mieć to na uwadze i wybrać łóżko- zabawkę, na przykład w kształcę okrętu, samochodu wyścigowego lub statku kosmicznego. Mebel w kształcie zabawki podkreśli charakter dziecięcej sypialni, a jeżeli wybierzesz tematykę zgodną z zainteresowaniami malucha, to takie łóżko z pewnością przypadnie mu do gustu. Łóżko w kształcie wyścigowego bolidu spodoba się chłopcom i dziewczynkom zainteresowanym motoryzacją, a z kolei mebel przypominający kształtem okręt parowy idealnie sprawdzi się w sypialni małego fana morskich podróży.

 

Funkcjonalne łóżko na podwyższeniu

W wielu mieszkaniach nie możemy pozwolić sobie na urządzenie dużego pokoju dziecięcego i musimy zadbać o funkcjonalne urządzenie sypialni dla malucha na stosunkowo małym metrażu. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie nam wielofunkcyjne mebel, czyli łóżko umieszczone na podwyższeniu, pod którym przestrzeń jest zabudowana i zajmuje je np. biurko do odrabiania lekcji. Dzieci uwielbiają takie kreatywne rozwiązania, z wspinanie się do łóżka po specjalnej drabince może być doskonałą zabawą. Jeżeli zdecydujesz się na to rozwiązanie, zadbaj o to, aby łóżko nie było zwyczajnym meblem. Ciekawym pomysłem będzie urządzenie go np. w stylu pirackim, dzięki czemu Twój potomek poczuje się, jakby każdego dnia spał w koi na statku piratów.

W trosce o zdrowie dziecka

Urządzając kolorowy i pełen atrakcji pokój dla dziecka nie można zapomnieć, że łóżko powinno być przede wszystkim wygodne. Kręgosłup dziecka jest jeszcze na etapie kształtowania się, więc należy ze szczególną troską zadbać o to, by materac był wygodny i odpowiednio podpierał plecy. Idealny materac to taki, który zapobiega powstawaniu skrzywień kręgosłupa i sprawia, że jest on odciążony podczas snu. Do mitów należy zaliczyć stwierdzenie, że dla dziecka najzdrowszy będzie twardy materac, ponieważ w większości przypadków będzie on dla młodego organizmu po prostu niewygodny, a nacisk na kręgosłup będzie zbyt duży. Dobrym pomysłem jest materac piankowy, który nie jest ani za twardy, ani za miękki. Najlepsze są te wykonane z pianki termoelatycznej, która dobrze dopasowuje się do naturalnego kształtu kręgosłupa dziecka, reagując zarówno na nacisk jak i na temperaturę ciała.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl