Jak urządzić sypialnię w salonie?

Jeżeli mieszkasz w niewielkiej kawalerce typu studio, w której mały metraż wymusza połączenie sypialni z salonem, sprawdź 3 tricki stosowane przez najlepszych dekoratorów wnętrz, dzięki którym Twoje mieszkanie będzie funkcjonalne pomimo braku oddzielnej sypialni.

 

Łóżko ukryte w podeście

Niewielki salon, w którym musimy zaaranżować dodatkowo miejsce do spania, to nie lada wyzwanie. Jeżeli często zapraszasz gości i zależy Ci na tym, aby w ciągu dnia miejsce do spania nie zajmowało przestrzeni w pokoju dziennym, możesz sprytnie ukryć je przed wzrokiem odwiedzających. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie na części powierzchni salonu podestu, w którym zostanie ukryte wysuwane łóżko. Na podeście można urządzić kącik do pracy lub ustawić kanapę, dzięki czemu nie stracimy tak cennej powierzchni na co dzień. Łóżko ukryte w podeście można wysuwać jedynie na noc, kiedy nie przyjmujemy już gości, a domownicy nie korzystają z przestrzeni w salonie. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę: jeżeli zdecydujesz się na duże dwuosobowe łóżko, to zależnie od potrzeb będziesz mógł wysunąć je całe, jeżeli będą spały na nim dwie osoby, lub jedynie połowę, jeżeli nocleg jest planowany tylko dla jednej osoby.

Sypialnia na antresoli

Sypialnia na antresoli to idealne rozwiązanie do małego mieszkania np. w kamienicy, w którym sufit jest dość wysoki. Jeżeli tylko w Twoim salonie istnieje techniczna możliwość wykonania niewielkiej antresoli, będzie ona świetnym miejscem na urządzenie małej sypialni. Miejsce do spania na podwyższeniu ma ta zaletę, że bardzo często poza łóżkiem możemy pozwolić sobie na ustawienie kilku niezbędnych mebli, np. regału na książki, szafki nocnej lub małego biurka do pracy, dzięki którym Twoja sypialnia będzie bardziej przytulna. Na podwyższeniu warto urządzić prawdziwą sypialnię z dużym łóżkiem i wygodnym materacem, która będzie Twoim azylem i miejscem relaksu. Warto zdecydować się na materace masujące, które zapewnią wysoki komfort snu i udany wypoczynek po ciężkim dniu. Antresola daje bardzo duże możliwości aranżacyjne, dlatego warto sięgnąć po to rozwiązanie, które doskonale się prezentuje, a przy okazji pozwala zaoszczędzić dużo miejsca.

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl