Jak urządzić sypialnię dla alergika?

Osoby ze skłonnością do alergii powinny przykładać szczególnie dużą wagę do otoczenia, w którym przebywają na co dzień, a zwłaszcza do sypialny, w której spędzamy mniej więcej 1/3 życia. W jaki sposób ją urządzić, aby uniknąć reakcji alergicznych?

 Materace antyalergiczne

Materac i pościel dla alergika

 

Wybór materaca oraz pościeli ma kluczowe znaczenie dla wszystkich alergików. Jeżeli chcesz uniknąć objawów alergii, takich jak zaczerwienione i podpuchnięte oczy każdego ranka, zadbaj o wybór odpowiednich produktów, które zapobiegają gromadzeniu się alergenów takich jak kurz oraz roztocza. Godnym polecenia rozwiązaniem są materace antyalergiczne, wykonane z pianki termoaktywnej lub naturalnego lateksu, które do minimum ograniczają ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Niektóre materace posiadają dodatkowe nacięcia na całej powierzchni, które zapewniają znacznie lepszą wentylację i zapobiegają gromadzeniu się wilgoci, a tym samym rozwojowi drobnoustrojów mogących wywoływać alergię. Duże znaczenie ma także wybór pościeli wypełnionej sztucznym tworzywem zamiast poduszek i kołder z naturalnego puchu, który może być siedliskiem grzybów oraz bakterii. Warto postawić także na poszewki z naturalnej bawełny i pamiętać o ich regularnym praniu w specjalnych proszkach dla alergików, w temperaturze nie mniejszej nić 600 Celsjusza. Takie postepowanie pomoże stworzyć środowisko przyjazne alergikom.

 Materace antyalergiczne

Jak urządzić wnętrze sypialni?

 

W sypialni alergika warto zrezygnować ze wszelkich elementów, które mogłyby gromadzić kurz i stać się siedliskiem drobnoustrojów. Do zakazanych przedmiotów należą puszyste dywany, pluszowe zasłony oraz fotele czy też leżanki wykonane z tkanin trudnych do utrzymania w czystości. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą łatwe do czyszczenia rolety w oknach, ewentualnie lekki zasłonki wykonane z tworzyw sztucznych. Nie dość, że nie gromadzą zbyt wiele kurzu, to ich regularne pranie jest znacznie łatwiejsze. Dywany i wykładziny można zastąpić drewnianymi panelami lub eleganckim linoleum z tworzywa sztucznego, a miękkie fotele: komfortowym krzesłem lub bawełnianą tapicerką.

 

Warto pamiętać, że im więcej bibelotów, pamiątek, książek lub maskotek zgromadzimy w sypialni, tym trudniej będzie nam walczyć z osadzającym się na nich kurzem. W sypialni alergika zdecydowanie lepiej sprawdzą się ascetyczne rozwiązania i bardzo modny, minimalistyczny styl urządzania wnętrz. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl