Jak urządzić pokój gościnny?

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużym domu, czy w niewielkim mieszkaniu w bloku, warto zatroszczyć się o przygotowanie choćby niewielkiego pokoju gościnnego. Dodatkowe pomieszczenie z miejscem do spania przyda się, jeśli odwiedzą Cię goście, a na co dzień można zagospodarować je aby zapewnić domownikom odrobinę dodatkowego komfortu.

Łóżko: najważniejszy element pokoju gościnnego

 

Miejsce do spania to najważniejszy element pokoju gościnnego. Wygodne łóżko powinno być możliwie jak największe, aby pomieścić przynajmniej dwie osoby, a w razie potrzeby nawet 3 lub 4. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w niewielkim mieszkaniu, jest rozkładana kanapa, którą można rozłożyć, jeśli spodziewamy się większej ilości gości. Łóżko wyposażone w dodatkową, wewnętrzną szufladę, w której można schować pościel, co pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca i zapewnić gościom jeszcze więcej komfortu. Ważnym elementem w pokoju gościnnym jest materac, od którego zależy jakość wypoczynku Twoich gości. Uniwersalnym wyborem będzie twardy materac, które zapewni dobre podparcie i przypadnie do gustu praktycznie każdemu gościowi.

Komfortowe umeblowanie

 

Poza wygodnym miejscem do spania w pokoju gościnnym powinna znaleźć się szafa, czyli miejsce do przechowywania. Szafa nie musi być duża, ponieważ goście zazwyczaj nie mają ze sobą wielu rzeczy, ale niezwykle ważne jest, aby znalazły się w niej zarówno półeczki jak i miejsce do powieszenia ubrań, niezbędne do przechowywania eleganckich strojów, np. wieczorowej sukienki. Dla komfortu odwiedzających Cię osób zadbaj o umieszczenie w pokoju stolika nocnego, na którym można umieścić niezbędne podczas pobytu przedmioty. Goście, którzy zatrzymają się u Ciebie na dłużej, z pewnością docenią także przynajmniej niewielki stolik i wygodne krzesło, czyli stanowisko do pracy, na którym można postawić przenośnego laptopa. Równie ważnym elementem będzie oświetlenie, czyli lampka do postawienia na biuru, a także główne oświetlenie w postaci eleganckiego żyrandola.

 

Pokój gościnny powinien być przede wszystkim funkcjonalny, tak aby mógł zapewnić odwiedzającym Cię osobom jak najwięcej komfortu. Warto jednak pamiętać także o tym, aby urządzić go w eleganckim, miłym dla oka stylu, tak aby goście nie tylko znaleźli w nim wszystko, co będzie im potrzebne podczas wizyty, ale także dobrze czuli się podczas całego pobytu i miło zapamiętali wspólnie spędzony czas.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl